Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Вікіпедія" призупинила роботу чотирма європейськими мовами

Під загрозою опинилася також сама «Вікіпедія».

Портал "Вікіпедія" на знак протесту призупинив роботу чотирма європейськими мовами.

Про це інформує DW.com.

Стали недоступними італійська, іспанська, латиська і польська версії порталу. Так сайт хоче привернути увагу європейців до запланованого на 5 липня голосування щодо директиви про авторське право в Інтернеті.

При переході на відповідні статті порталу "Вікіпедії" користувачі натрапляють на повідомлення, в якому, зокрема, йдеться: "Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне - ставить під загрозу свободу спілкування онлайн, і обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри".

Прийняття закону в його нинішній формі може істотно ускладнити обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи.

ВідеоВікіпедія визначила кращі фотопейзажі України

"Під загрозою опиниться також сама "Вікіпедія", - йдеться в документі.

Зокрема, йдеться про відповідальність інтернет-платформ за порушення авторських прав їх користувачами.

Це може підштовхнути сайти до попередньої фільтрації всього контенту. Перевірити кожну публікацію на дотримання авторських прав фізично нереально, а впровадження автоматизованої системи перевірки - тривалий і дорогий процес.

Нагадаємо, що у російському уряді планують створити аналог "Вікіпедії" на базі Великої радянської енциклопедії та інших російських наукових довідників. Відповідне розпорядження прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва було опубліковано в Мережі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції