"Вікіпедія" призупинила роботу чотирма європейськими мовами

Під загрозою опинилася також сама «Вікіпедія».

Портал "Вікіпедія" на знак протесту призупинив роботу чотирма європейськими мовами.

Про це інформує DW.com.

Стали недоступними італійська, іспанська, латиська і польська версії порталу. Так сайт хоче привернути увагу європейців до запланованого на 5 липня голосування щодо директиви про авторське право в Інтернеті.

При переході на відповідні статті порталу "Вікіпедії" користувачі натрапляють на повідомлення, в якому, зокрема, йдеться: "Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне - ставить під загрозу свободу спілкування онлайн, і обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри".

Прийняття закону в його нинішній формі може істотно ускладнити обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи.

ВідеоВікіпедія визначила кращі фотопейзажі України

"Під загрозою опиниться також сама "Вікіпедія", - йдеться в документі.

Зокрема, йдеться про відповідальність інтернет-платформ за порушення авторських прав їх користувачами.

Це може підштовхнути сайти до попередньої фільтрації всього контенту. Перевірити кожну публікацію на дотримання авторських прав фізично нереально, а впровадження автоматизованої системи перевірки - тривалий і дорогий процес.

Нагадаємо, що у російському уряді планують створити аналог "Вікіпедії" на базі Великої радянської енциклопедії та інших російських наукових довідників. Відповідне розпорядження прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва було опубліковано в Мережі. 

Залиште свій коментар