Медведєв хоче створити російський аналог "Вікіпедії"

Проект отримав назву "Ріпедія".

У російському уряді планують створити аналог "Вікіпедії" на базі Великої радянської енциклопедії та інших російських наукових довідників.

Відповідне розпорядження прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва було опубліковано в Мережі.

До складу робочої групи по створенню "загальнонаціонального науково-освітнього інтерактивного енциклопедичного порталу" увійшли представники російських Міносвіти, Мінкультури та РАН.

У 2015 році розробку аналогу "Вікіпедії" анонсувало Російське військово-історичне товариство. Проект отримав назву "Ріпедія". На порталі планувалося розміщувати текстові матеріали та ілюстрації з православної та історичної енциклопедій, а також авторські статті провідних вчених та експертів.

Нагадаємо, що раніше Російська Федеральна служба з контролю за обігом наркотиків раніше визнала статті "Вікіпедії" про наркотичні речовини кокаїн, спайс, MDMA, амфетаміни і метамфетаміни такими, що порушують російське законодавство. Заборонена стаття про JWH-018 (спайс) пізніше була видалена енциклопедією.

Росія покинула список країн із вільним Інтернетом

Позиції РФ у списку похитнули три події. Це закон про позбавлення волі за заклики до екстремізму, цензура контенту про Україну й антивоєнні протести, та перенос персональних даних росіян на внутрішні сервери. Не лишилися поза увагою експерти і відключення Росії від глобальної мережі та блокування Вікіпедії. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: