Скандальний виступ Лукашенка на заводі: він критикував протести, а люди кричали "Ганьба"

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Тисячі людей прийшли до стін підприємства.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко у понеділок, 17 серпня, приїхав з візитом на Мінський завод колісних тягачів. Там він виступив перед трудовим колективом на фоні повідомлень про страйки. До підприємства прийшли тисячі осіб, щоб висловити свою солідарність працівникам. 

Про що говорив Лукашенко та як на його заяви реагували робітники - у матеріалі ТСН.ua.

"Інших виборів не буде" - про повторне голосування 

Під час зустрічі з робітниками Лукашенко заявив, що перевиборів у країні не буде. 

"Ніколи ви від мене не дочекаєтеся, щоб я під тиском щось зробив. Їх (перевиборів - Ред.) не буде. Тому що не буде ні МЗКТ, ні МАЗа, ні БелАЗ, за пів року ми знищимо все. Ви говорите про несправедливі вибори і хочете провести справедливі? Відповідаю вам на це питання. Ми провели вибори. Поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде", заявиви він.

"Не через вулицю" - про передавання повноважень

Лукашенко  закликав здійснювати перерозподіл владних повноважень через конституційний процес, а не через вуличні акції. "Не можна цю Конституцію віддавати незрозуміло кому. Тому що буде біда", - сказав Лукашенко.

Він нагадав, що наразі триває робота над варіантами зміни до Конституції країни. Він сказав, що готовий в цьому плані поділитися президентськими повноваженнями: "Але не під тиском і не через вулицю".

"200 осіб погоду не роблять" - про страйки робітників 

Під час виступу чинний президент прокоментував заклики до страйків на підприємствах. Слід зауважити: Лукашенку доповіли, що вцілому заводи працюють. 

"Ну, 150 на якомусь підприємстві, навіть 200 осіб погоду не роблять, по-перше. По-друге, треба розуміти, що поганий "президент тримав зайву чисельність, щоб людей не викидали на вулицю. Виходити потрібно з цього. Хто хоче працювати, хай працює. Не хочуть працювати, що ж, ми їх не змусимо", - заявив Лукашенко. 

"Суб'єкти економічної діяльності" - про робітників 

Лукашенко звернувся до робітників на заводах, назвавши їх "суб'єктами економічної діяльності".

"Там, куди ви кинулися, інші закони. Щоб потім не було боляче. Якщо хтось не хоче працювати і хоче піти, ніхто нікого не буде гнобити. Будь ласка, ворота відчинені", - попередив глава держави.

"Ганьба Лукашенку" - реакція робітників 

Під час виступу Олександра Лукашенка присутні активно реагували на його заяви. Зокрема, працівники підприємства кричали чинному президенту "Йди". На що він відповів: "Дякую. Можете ще покричати". 

Лукашенко під час виступу сказав, що "робочі люди його знають і підтримували його". На що робітники відповіли: "Ні". Тоді президент сказав: "Ну, хай не всі, що тут стоять, одиниці. Але запам'ятайте, по-чоловічому вам скажу. Ви вислухайте, а потім дійте. Найстрашніше у житті - це зрада".

Крім того, Лукашенко запитав людей, чи хочуть вони справедливих виборів? Ті дали позитивну відповідь. Утім, президент заявив, що про жодне інше голосування не може бути й мови. 

Під стінами заводу зібралися сотні людей. Вони також скандували президенту різні заклики. Зокрема, "Страйк! Відпускай! Приєднуйся!".

На завершення свого виступу Лукашенко заявив: "Я сказав все. Можете кричати: "Йди". Потім він обернувся і пішов. 

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Сталися перші сутички з ОМОНом.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднило результати виборів. Згідно з офіційними даними, Олександр Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможцем. 11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви.

Протести тривають від 9 серпня. Напередодні, у тиждень акцій, у десятках білоруських міст відбувся марш свободи – наймасовіша акція протесту в історії незалежної Білорусі. Від 17 липня опозиція оголосила загальнонаціональний страйк.

У Білорусі відбулася наймасовіша акція за всю історію країни

У Білорусі відбулася наймасовіша акція за всю історію країни
Наступна публікація