У Білорусі сьогодні обирають президента

Вибори відбуваються без західних спостерігачів.

У Білорусі 9 серпня розпочалися вибори президента країни. Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 і працюватимуть до 20:00. Створено 5 723 виборчі дільниці. У голосуванні зможуть взяти участь близько 6,8 млн білорусів.

Про це пише БелТА.

Попередні результати виборів оголосять вранці в понеділок, 10 серпня. Переможцем виборів буде той кандидат, який набрав понад 50% голосів. У протилежному випадку буде другий тур за участю двох кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів.

У Білорусі цьогоріч уперше за довгі роки на виборах не буде західних спостерігачів. Це сталося через те, що влада запізно надіслала їм запрошення

Це шості президентські вибори в історії Білорусі. За посаду глави держави змагаються п'ять кандидатів:

  1. чинний президент Олександр Лукашенко, який керує країною від 1994 року;
  2. співголова "Говори правду" Андрій Дмитрієв;
  3. ексдепутатка Ганна Канопацкая;
  4. Світлана Тихановська, яка є дружиною арештованого активіста і головною суперницею Олександра Лукашенка;
  5. голова Білоруської соціал-демократичної Грамада Сергій Черечень.

Білоруський портал TUT.by у ніч проти 9 серпня поширив відеокадри, на яких видно, як Мінськом їде військова техніка. 

Нагадаємо, напередодні у Білорусі затримали українських журналістів каналу "Настоящее время". Їм заборонили в'їжджати до країни впродовж наступних 10 років. Увечері їх депортували до Одеси.

Як повідомлялося, для виборів президента в країні вирішили об'єднатися штаби трьох опозиційних кандидатів - зареєстрованої кандидатки Світлани Тихановської та незареєстрованих Віктора Бабарики та Валерія Цепкала. Обʼєднана команда у разі виграшу пообіцяла провести "повторні чесні вибори" та звільнити політв'язнів.

На початку серпня Тихановська провела агітаційні мітинги в Гродні і двох містах Гродненської області - Волковиську і Слонімі, на які прийшли понад десять тисяч людей.

Повʼязані теми:

Наступна публікація