Японія переходить на сонячну енергетику

Після катастрофи на АЕС "Фукусіма-1" японська влада замислила масштабну реформу електроенергетичної галузі.

Після катастрофічного землетрусу і цунамі 11 березня уряд Японії запланував провести масштабну реформу електроенергетичної галузі. Важливе місце в нових планах приділяється розвитку сонячної енергетики.

Нова ідея японської влади полягає в оснащенні всіх будинків, які споруджують або нещодавно збудували, сонячними батареями, які перетворять їх в елементи міських розподілених електростанцій.

Більш докладно представники уряду Японії розкажуть про свою нову розробку на майбутньому саміті "Великої Вісімки" (Great 8), який в найближчому майбутньому відбудеться у Франції. За іронією долі, сама Франція дуже залежить від атомних електростанцій: до 70% енергії, яку споживає республіка, виробляється на АЕС.

У Токіо вважають, що запропонована ними технологія здатна швидко позбавити низку країн, що розвиваються, від нестачі електроенергії. Зважаючи на те, що в усьому світі зараз шукають нові джерела енергії та створюють умови для переходу на електрокари, японські технології можуть виявитися дуже до речі.

Нагадаємо, 11 березня в Японії стався найпотужніший за всю історію країни землетрус магнітудою 9,0. Підземні поштовхи викликали цунамі, хвилі у деяких районах були заввишки більше 10 метрів (пізніше в Інтернет потрапило жахливе відео, як цунамі змиває людей).

Стихійне лихо забрало життя понад 14 тисяч людей, ще 13 тисяч вважаються зниклими безвісти.

Землетрус спровокував надзвичайну ситуацію на АЕС "Фукусіма-1", де вийшли з ладу системи охолодження реакторів. На станції сталося декілька вибухів і пожеж на енергоблоках, що призвели до пошкоджень як самих споруд, так і елементів конструкцій реакторів. У зв'язку з витоками радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

Японська трагедія підняла хвилю обговорення безпеки атомної енергетики серед фахівців, представників влади та громадськості. Результатом стало започаткування роботи японського уряду над програмою реформи електроенергетичної галузі.

Читайте також:

На першому реакторі "Фукусіми" розплавилося ядерне паливо

Нове відео японської трагедії: хвиля цунамі змиває людей, які намагаються втекти

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Україна відкриє одну з найбільших у Європі сонячних електростанцій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: