Європу потішила смерть Каддафі

Європу потішила смерть Каддафі

Лівія святкує смерть Муаммара Каддафі

Тепер Лівія може вступити на шлях нового демократичного майбутнього, заявили президенти ЄС і Єврокомісії.

Президенти Європейської Ради Герман Ван Ромпей і Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу відзначають, що зі смертю полковника Муаммара Каддафі Лівія вступає на шлях нового демократичного майбутнього.

Про це йдеться в їхній спільній заяві.

"Сьогодні Лівія може перегорнути сторінку в своїй історії та вступити на шлях нового демократичного майбутнього", - заявили президенти ЄС і Єврокомісії.

При цьому вони закликали Національну перехідну раду Лівії до національного примирення для здійснення демократичного, мирного і прозорого перехідного періоду в країні.

Нагадаємо, у четвер, 20 жовтня, Каддафі потрапив в засідку в районі міста Сірт, був захоплений у полон, а потім помер від отриманих в бою під Сіртом поранень.

Телеканал "Аль-Джазіра" показав шокуючий відеозапис, на якому прихильники ПНР Лівії тягнуть напівоголене тіло Муамара Каддафі по вулиці, обличчя полковника закривавлене, а в голові у нього зяє отвір від кулі.

Масові акції протесту в Лівії почалися в лютому 2011 року і незабаром переросли у відкрите збройне протистояння. Підтримку повстанцям надали сили НАТО, чия авіація з 19 березня почала завдавати ударів по позиціях армії Каддафі.

Наприкінці серпня війська повстанців за підтримки Північноатлантичного альянсу взяли столицю країни Тріполі, після чого Каддафі зник у невідомому напрямі. Деякі члени його сім'ї, зокрема, дружина Сафія, дочка Аїша, сини Мухаммед і Ганнібал втекли до Алжиру.

У лютому лівійські опозиціонери сформували Перехідну національну раду, яка була офіційно визнана як єдиний легітимний орган влади 60 державами.

Детальніше читайте у спецтемі ТСН.ua Кінець епохи Каддафі: лідера Лівії вбито

Читайте також:

Шокуюче відео: напівголий труп Каддафі тягнуть по вулиці

Лівійські повстанці заявили про смерть Каддафі

Тіло Каддафі сховають у секретному місці

Лівійські повстанці захопили місто Сірт - останній оплот Каддафі

Європу потішила смерть Каддафі

Європу потішила смерть Каддафі

Повʼязані теми:

Наступна публікація