Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Останнє місто, яке підтримувало Муаммара Каддафі, здалося новій владі. Після останньої атаки прихильники полковника були змушені втікати.

Місто Сірт, Лівія
AFP
Бої за Сірт
Збройні сили Національної перехідної ради - тимчасового уряду Лівії - взяли під контроль Сірт, останнє місто, яке утримували прихильники полковника Муаммара Каддафі.

За словами очевидців, остання атака, в результаті якої прихильники Каддафі були витіснені з міста, почалася в четвер вранці і тривала близько півтори години. Обидві сторони застосовували гранатомети, кулемети і важку техніку.

"Сірт звільнено. Там більше немає військових сил Каддафі. Його бійці тікають з міста, і ми їх переслідуємо", - заявив полковник Юнус аль-Абдалі, який очолював операцію із захоплення східної половини міста.

Бої за Сірт - рідне місто скинутого лівійського лідера - тривали кілька тижнів.

У прямому ефірі BBC News показують бійців НПР, які святкують перемогу: від радості вони стріляють у повітря, кричать "Аллах Акбар!" пританцьовують, розмахують прапорами, руками і автоматами.

Раніше керівники Ради стверджували, що оголосять про "повне звільнення країни" і завершення війни в Лівії саме після взяття Сірта.

Як очікується, наступним кроком НПР стане формування постійного уряду, який займеться створенням нової конституції країни, а також підготовкою до проведення перших в історії Лівії вільних виборів.

Читайте також:

Жертвами війни в Лівії стали більше 50 тисяч людей

У полонених в Лівії українців забрали одяг і не дають ліків

Туареги здали Каддафі

Економіку Лівії відновлюватимуть після революції 10 років

ВідеоЛівійські повстанці захопили місто Сірт - останній оплот Каддафі

Залиште свій коментар

Вибір редакції