Лівійські повстанці захопили місто Сірт - останній оплот Каддафі

Останнє місто, яке підтримувало Муаммара Каддафі, здалося новій владі. Після останньої атаки прихильники полковника були змушені втікати.

Бої за Сірт / Фото: AFP
Збройні сили Національної перехідної ради - тимчасового уряду Лівії - взяли під контроль Сірт, останнє місто, яке утримували прихильники полковника Муаммара Каддафі.

За словами очевидців, остання атака, в результаті якої прихильники Каддафі були витіснені з міста, почалася в четвер вранці і тривала близько півтори години. Обидві сторони застосовували гранатомети, кулемети і важку техніку.

"Сірт звільнено. Там більше немає військових сил Каддафі. Його бійці тікають з міста, і ми їх переслідуємо", - заявив полковник Юнус аль-Абдалі, який очолював операцію із захоплення східної половини міста.

Бої за Сірт - рідне місто скинутого лівійського лідера - тривали кілька тижнів.

У прямому ефірі BBC News показують бійців НПР, які святкують перемогу: від радості вони стріляють у повітря, кричать "Аллах Акбар!" пританцьовують, розмахують прапорами, руками і автоматами.

Раніше керівники Ради стверджували, що оголосять про "повне звільнення країни" і завершення війни в Лівії саме після взяття Сірта.

Як очікується, наступним кроком НПР стане формування постійного уряду, який займеться створенням нової конституції країни, а також підготовкою до проведення перших в історії Лівії вільних виборів.

Читайте також:

Жертвами війни в Лівії стали більше 50 тисяч людей

У полонених в Лівії українців забрали одяг і не дають ліків

Туареги здали Каддафі

Економіку Лівії відновлюватимуть після революції 10 років

Лівійські повстанці захопили місто Сірт - останній оплот Каддафі

Лівійські повстанці захопили місто Сірт - останній оплот Каддафі

Повʼязані теми:

Наступна публікація