Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Війна в Лівії, на думку західних країн, близиться до завершення. Повстанці підрахували кількість жертв піврічного протистояння.

Війна в Лівії_10
AFP
Війна в Лівії
Лівійські повстанці попередньо підрахували кількість жертв громадянської війни в Лівії, яка триває з лютого 2011 року. За шість місяців загинули, за їхніми даними, щонайменше 50 тисяч людей.

"Близько 50 тисяч людей могли загинути з початку повстання", - заявив представник Перехідної національної ради Лівії Хішам Бухагіар.

Це у 2,5 рази більше за попередньо названу цифру – раніше повідомлялося, що загинули 20 тисяч людей.

СЕКРЕТНИЙ ПЛАН ООН ЩОДО ПОДАЛЬШОЇ ДОЛІ ЛІВІЇ

"У Місурата і Зілтані загинуло від 15 до 17 тисяч, в боях близько Західних гір теж було багато втрат", - зазначив Бухагіар. Він додав, що тих, хто зник безвісти, вони також вважають загиблими.

Всього населення Лівії не перевищує 6 мільйонів людей.

Війна в Лівії_2
AFP
Війна в Лівії
Тим часом війна в Лівії, на думку західних країн, близиться до завершення. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що на міжнародній конференції, яка пройде в Парижі 1 вересня, буде офіційно оголошено кінець лівійської війни.

Нагадаємо, у ніч на 22 серпня повстанці захопили лівійську столицю Тріполі. Останнім оплотом прихильників Муаммара Каддафі залишається його рідне місто Сирт. Повстанці висунули ультиматум здати його до 3 вересня, інакше його захоплять силою.

Доля полковника залишається невідомою. З чуток, він може бути або в Тріполі, або в Сирті, або за кордоном. Раніше стало відомо, що його родина втекла до Алжиру, звідки могла переїхати до якої-небудь іншої країни.

Представники повстанців уже заявили, що в разі затримання Каддафі його судитимуть на відкритому процесі за злочини проти людяності, а після цього розстріляють.

Нагадаємо, на боці революціонерів з березня виступає міжнародна коаліція на чолі з НАТО. Країни Західної Європи та США на виконання резолюції Радбезу ООН про "забезпечення безпольотної зони над Лівією" направили туди свої авіаційні сили, які надали повстанцям серйозну допомогу з повітря.

Читайте також:

Єдина психлікарня в Тріполі переповнена пацієнтами

Повстанці в Лівії влаштували етнічні чистки, масово знищуючи негрів

Лівійські повстанці вирішили розстріляти Каддафі

Економіку Лівії відновлюватимуть після революції 10 років

Залиште свій коментар

Вибір редакції