Журналісти "Коммерсанта" збунтувалися проти звільнення головного редактора

Журналісти "Коммерсанта" збунтувалися проти звільнення головного редактора

Звільнення керівництва "Коммерсанта" сталися після виходу номеру, присвяченого виборам до Держдуми Росії

Журналісти "Коммерсанта" стали на захист звільненого головного редактора і вимагають невтручання в редакційні справи.

Журналісти російського видавничого дому "Коммерсант" опублікували відкритого листа, в якому виступили проти звільнення головного редактора журналу "Коммерсант-Власть" Максима Ковальського і поскаржилися на тиск на редакційний колектив.

У листі під назвою "Нас примушують боятися" (в оригіналі – "Нас принуждают к трусости") співробітники холдингу заявляють, що, на їхню думку, звільнення Ковальського було політично мотивованою "акцією залякування".

"Спрямованою на те, щоб не допустити жодних критичних висловлювань на адресу Володимира Путіна, навіть у непрямій формі публікації фотографій текстів, де про нього йдеться без належного пієтету", - зауважили вони.

Журналісти вимагають невтручання у редакційні справи, в іншому випадку погрожуючи масовими звільненнями.

"Нам важко зберігати об'єктивність, коли на нас тиснуть і переслідують наших товаришів, і ми не розуміємо, навіщо в таких обставинах ми повинні її зберігати. Неприпустимо, щоб конфронтація на вулицях Москви стала конфронтацією всередині нашого Дому", - йдеться в листі.

Лист вже підписали 40 журналістів, зокрема Павло Шеремет, Григорій Ревзін, Олег Кашин, Аріна Бородіна, Анна Наринська, Ольга Алленова.

"Ми знаємо Максима Ковальського як людину великого таланту й високого професіоналізму. Для нього завжди були надзвичайно важливі честь і репутація видавничого дому "Коммерсант". Для нас його захист - це захист нашої честі і гідності", - зазначили журналісти.

На відкритий лист вже відповів власник видавничого дому Алішер Усманов.

"Я вважаю, що прийняв правильне рішення і відмовлятися від нього не збираюся. Емоційно я можу зрозуміти журналістів, які висловилися на підтримку звільнених топ-менеджерів. Підписанти відкритого листа - це професійні люди, відомі імена, які пропрацювали у ВД "Коммерсант" не один рік . ... В останніх номерах автори перейшли межу, порушили елементарні етичні норми, які прийняті в пристойному суспільстві ", - йдеться в заяві Усманова, цитує BBC Russian.

Нагадаємо, Ковальський, а також гендиректор холдингу Андрій Галієв були звільнені після виходу ілюстрації до статті "Яблучний Пуй": на фотографії був зображений бюлетень з нецензурним написом на адресу прем'єр-міністра Володимира Путіна.

Співробітники ВД стверджують, що цей напис не належить авторам журналу, а фіксує "реальну поведінку виборців".

Читайте також:

Олігарх звільнив керівництво "Коммерсанта" за "хуліганство" в номері про вибори

Пост Медведєва на Facebook став провалом: "Ви це сп'яну написали?"

Творець "ВКонтакте" після інциденту з ФСБ назвав себе майже іконою лібералізму

Мітинг за чесні вибори у Москві зібрав 100 тисяч людей (фото, відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація