Журналісти "Коммерсанта" збунтувалися проти звільнення головного редактора

Дата публікації
Перегляди
3578
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Журналісти "Коммерсанта" збунтувалися проти звільнення головного редактора

Звільнення керівництва "Коммерсанта" сталися після виходу номеру, присвяченого виборам до Держдуми Росії

Журналісти "Коммерсанта" стали на захист звільненого головного редактора і вимагають невтручання в редакційні справи.

Журналісти російського видавничого дому "Коммерсант" опублікували відкритого листа, в якому виступили проти звільнення головного редактора журналу "Коммерсант-Власть" Максима Ковальського і поскаржилися на тиск на редакційний колектив.

У листі під назвою "Нас примушують боятися" (в оригіналі – "Нас принуждают к трусости") співробітники холдингу заявляють, що, на їхню думку, звільнення Ковальського було політично мотивованою "акцією залякування".

"Спрямованою на те, щоб не допустити жодних критичних висловлювань на адресу Володимира Путіна, навіть у непрямій формі публікації фотографій текстів, де про нього йдеться без належного пієтету", - зауважили вони.

Журналісти вимагають невтручання у редакційні справи, в іншому випадку погрожуючи масовими звільненнями.

"Нам важко зберігати об'єктивність, коли на нас тиснуть і переслідують наших товаришів, і ми не розуміємо, навіщо в таких обставинах ми повинні її зберігати. Неприпустимо, щоб конфронтація на вулицях Москви стала конфронтацією всередині нашого Дому", - йдеться в листі.

Лист вже підписали 40 журналістів, зокрема Павло Шеремет, Григорій Ревзін, Олег Кашин, Аріна Бородіна, Анна Наринська, Ольга Алленова.

"Ми знаємо Максима Ковальського як людину великого таланту й високого професіоналізму. Для нього завжди були надзвичайно важливі честь і репутація видавничого дому "Коммерсант". Для нас його захист - це захист нашої честі і гідності", - зазначили журналісти.

На відкритий лист вже відповів власник видавничого дому Алішер Усманов.

"Я вважаю, що прийняв правильне рішення і відмовлятися від нього не збираюся. Емоційно я можу зрозуміти журналістів, які висловилися на підтримку звільнених топ-менеджерів. Підписанти відкритого листа - це професійні люди, відомі імена, які пропрацювали у ВД "Коммерсант" не один рік . ... В останніх номерах автори перейшли межу, порушили елементарні етичні норми, які прийняті в пристойному суспільстві ", - йдеться в заяві Усманова, цитує BBC Russian.

Нагадаємо, Ковальський, а також гендиректор холдингу Андрій Галієв були звільнені після виходу ілюстрації до статті "Яблучний Пуй": на фотографії був зображений бюлетень з нецензурним написом на адресу прем'єр-міністра Володимира Путіна.

Співробітники ВД стверджують, що цей напис не належить авторам журналу, а фіксує "реальну поведінку виборців".

Читайте також:

Олігарх звільнив керівництво "Коммерсанта" за "хуліганство" в номері про вибори

Пост Медведєва на Facebook став провалом: "Ви це сп'яну написали?"

Творець "ВКонтакте" після інциденту з ФСБ назвав себе майже іконою лібералізму

Мітинг за чесні вибори у Москві зібрав 100 тисяч людей (фото, відео)

Наступна публікація