За фото з курорту — ненависть у соцмережах: туристів ганьблять за подорожі під час пандемії
Тревел-шеймінг, або "цькування за подорожі" — новий феномен у світі, який бореться з пандемією.
Мандрівники, які діляться враженнями від поїздок в Instagram або Facebook — навіть ті, хто вживає всіх розумних зусиль і дотримується всіх карантинних норм - можуть зіткнутися з тревел-шеймінгом.
Про нове явище пише CNN.
Ніхто точно не знає, коли життя повністю повернеться в звичне русло — швидше за все, 2020 року цього вже не станеться. І рішення призупинити особисті необов'язкові поїздки до тих часів, поки не з'явиться вакцина, ефективне лікування або поки кількість випадків зараження в світі впевнено не піде на спад - дуже розумне.
Але ми живемо в цій пандемії вже кілька місяців, і бажання змінити обстановку теж можна зрозуміти. Та і дуже веселими такі подорожі 2020 року навряд чи хто назве. Мандрівки під час пандемії загрожують передумовами, додатковими витратами та великою плутаниною щодо логістики, обмежень на поїздки та безпеки. А ще на додачу до всього цього, є ще реакція суспільства на ваші поїздки. Багато хто тепер вважає за краще взагалі не публікувати фото і розповіді про свої пригоди. Або як каже Мосака Вільямсон — одна з героїнь статті CNN: "Ви почуватиметься комфортніше, розміщуючи повідомлення про всі перешкоди, з якими зустрічаєтесь під час подорожі, бо це принаймні інформативніше, ніж хизуватися тим, що я перебуваю на пляжі в Сент-Мартіні".
Дійсно, багато людей скасовували відпустки або скасовували поїздки, щоб зустрітися зі своїми своїх близькими. Коли вони бачать, як інші насолоджуються несуттєвими подорожами, вони можуть лютувати, заздрити і вважати це несправедливим. Люди відчувають, що вони відмовились від важливих для них речей, тому вони засмучуються, побачивши, що інші не зробили того самого.
Але соромити — це не конструктивно. По-перше, шансів змінити чиюсь думку через онлайн-ганьбу майже немає. Особиста розмова з членом сім'ї, другом або коханою людиною — це одне, а претензія до незнайомця в Інтернеті його навряд чи переконає, швидше за розсердить або образить. До того ж, є купа поважних причин подорожувати (робота, сім'я, навчання) — тому не варто соромити людей, які зважилися відправитися в дорогу.
Нагадуємо, що українцям свої кордони відкрили ще три країни, які раніше запровадили заборону на в'їзд через пандемію коронавірусу COVID-19.