На Донеччині розквітли... банани

Тропічну траву вирощують у місцевому ботанічному саду вже 30 років, але раніше вона не розквітала так рясно та жодного разу не визрівали плоди.

квіт банану
На Донеччині розквітли... банани
Вперше за 30 років у місцевому ботанічному саду розквітали банани. Науковці пов‘язують цьогорічне явище не з подарунком від матінки природи, а з тим, що минулого року полагодили дах оренжереї.

Це дозволило підтримувати у тропічному оазисі постійну температуру та вологість. Зараз  у банановому гаю плюс 20 при вологості майже 90 %.

Науковці сподіваються, що теперішні умови дозволять таки  скоштувати донецьких бананів. Адже раніше плоди не визрівали через холодну температуру.

Нагадаємо,  батьківщиною бананів є тропіки Південно-Східної Азії, зокрема Малайського архіпелагу. Цвітіння наступає через 8—10 місяців після активного росту рослини. Як продукти харчування, банани культивують в тропіках, на висоті до 2000 м над рівнем моря. Найбільш сприятливими умовами для вирощування цих рослин вважають температури від 26 до 35 °C вдень і від 22 до 28 °C вночі. При температурі нижче 16 °C ріст рослин значно сповільнюється, а при 10 °C — припиняється зовсім.


Читайте також:

Екзотичний сад у звичайному городі

На Полтавщині очікують на врожай... апельсинів

Біржевий брокер вирощує на своїй плантації екзотичні фрукти

ВідеоНа Донеччині розквітли... банани

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: