Під Києвом існує ціле підземне місто

Під Києвом існує ціле підземне місто

Під Києвом існує ціле підземне місто

Хіба що катакомби стародавнього Риму, або паризькі катакомби можна якимось чином порівняти із печерами Києва.

Перші підземні поселення на наших землях з'явилися ще за часів енеоліту. Під Києвом знайдено цілу мережу таємних підземних переходів, рукотворних печер, схованок, пасток, укріплень. От тільки досліджувати їх поки немає можливості.

Хіба що катакомби стародавнього Риму, або паризькі катакомби можна якимось чином порівняти із печерами Києва.

Поруч із містом, яке ми знаємо – існує ще підземний Київ, який приховує тисячі таємниць. Археологи знають понад триста київських катакомб.

"У нас є намітки, є сподівання, що найдавніша підземна споруда виникла на території міста Києва ще за часів енеоліту. Це період переходу від кам'яного віку до віку металів – а вхід до цих печер знаходиться просто у дворі одного з житлових будинків", - розповів доктор історичних наук Тимур Бобровський.

900 років у цілковитій недоторканності – у престижному районі Києва – серед великого будівництва – вхід до Звіринецьких печер. Печер, які майже не змінили свого вигляду за віки існування.

Дослідник київського підземелля Владислав Дятлов проводить одними з найдревніших підземних печер Києва. Покинутий монастир, розташований тут, старший за Києво-Печерську Лавру.

Звірінецькі печери унікальні самі по собі. Але тут є місце – узагалі особливе - підземна церква. Важко сказати, скільки їй років, але археологи запевняють – вона була збудована ще у давньоруський період. І ось тут є символ, який останніми роками став дуже популярним у Києві. Це звіринецький хрест. Тут він намальований ще у часи розквіту Древньої Русі.

Ці підземелля, як і десятки інших прихованих споруд Києва - впродовж століть обростали завісою таємничості. Одну з печер називають кублом Змія Горинича. В інших - шукають легендарну бібліотеку Ярослава Мудрого. А все тому, що більшість підземних споруд - так і залишилися недослідженими. Навіть давно відомі Звіринецькі печери.

Саме тут - в одному з переходів - знайдено напис, який зроблений дослідниками ще у минулому столітті, і який відображає і сьогоднішнє ставлення до спадщини старовини: "Неужели и 20 век так мало оценит памятник русской старины, как мало оценил его век 19".

Тепер цей напис підправили. Дослідники вже сподіваються, що саме 21 сторіччя дасть змогу відкрити усі таємниці київських підземель.

Читайте також:

Вчені встановили вік найстарішого в світі черевика

Відкрито таємниці секретного бункера Сталіна

Топ-10 найкращих екологічних маршрутів для мандрівників

Підземні поселення під Києвом

Підземні поселення під Києвом

Повʼязані теми:

Наступна публікація