Ворони здатні запам'ятовувати друзів і ворогів

Дата публікації
Перегляди
2814
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ворони здатні запам'ятовувати друзів і ворогів

Ворони пам'ятають своїх друзів і ворогів / Фото: Markus Boeckle

Як з'ясували вчені, навіть після тривалої розлуки птахи пам'ятають, з ким дружили та ворогували.

Ворони пам'ятають конкретних родичів, щонайменше, протягом трьох років. При цьому вони запам'ятовують і характер сформованих відносин (дружні або ворожі). До такого висновку прийшли дослідники після тривалого спостереження за групою воронів.

Зоологи з університету Відня встановили, що навіть після довгої розлуки зі знайомим вороном інший ворон здатний впізнати його по голосу і відповісти по близькості раніше сформованих відносин. Відгук на виклик одного звучить у воронів інакше, ніж у випадку появи ворожого родича або незнайомого пернатого.

У відповідь на заклик раніше відомої особи ворон збільшує число своїх криків, при цьому на адресу ворога (ворона, з яким колись був негативний досвід взаємодії) слідують крики грубіші і низькі за тональністю.

Це свого роду попередження - схожі звуки, тільки ще більш низькі, птах посилає і на адресу незнайомця. Даний ефект раніше виявлявся в інших видів тварин. Низький тембр голосу створює ілюзію більш великого тіла, робить його власника більш грізним.

Раніше біологи виявили у ссавців вміння змінювати характер своїх закликів в залежності від соціальних зв'язків з тим або іншим слухачем. Тепер така диференціація голосів по відносинам, у тому числі давнім, виявлена і у воронів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2814
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація