Більше половини українців визнають Голодомор геноцидом

Тезу про геноцид поділяють майже 90% мешканців заходу, 70% - півночі та центру України, а також половина мешканців східних регіонів.

58% українців погоджуються з тим, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", які представив директор цієї групи Олексій Антипович.

Такі результати, за його словами, було отримано в ході опитування, яке проходило з 30 березня по 9 квітня в усіх областях України. Загалом було опитано 2 тис. респондентів, похибка вибірки не більше 2,2%.

Зокрема, тезу про геноцид поділяють майже 90% мешканців заходу, 70% - півночі та центру України, а також половина мешканців східних регіонів.

"Навіть майже 40% прихильників Партії регіонів та 30% прихильників КПУ погодилися з цією тезою", - зазначив Антипович.

Також він повідомив, що згідно з результатами опитування, серед українців зменшується кількість тих, хто підтримує скасування указу колишнього президента України Віктора Ющенка щодо присвоєння провіднику ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Зокрема, кількість тих, хто підтримує скасування цього звання, зменшилося із 53% станом на березень 2010 року до 51% станом на квітень цього року. Водночас, згідно з опитуванням, 27% респондентів, з яких більшість є мешканцями західних областей, підтримують ідею визнати вояків ОУН-УПА учасниками боротьби за незалежність України.

Антипович також зазначив, що за останній рік кількість опитаних, які підтримують визнання ОУН-УПА, зросла на 7%, зокрема, найбільше на заході та у центрі України. А кількість осіб, які не підтримують такий крок, навпаки, зменшилася з 61 до 49%.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович визнає Голодомор геноцидом, але не українського народу, а мешканців аграрних районів СРСР.

Читайте також:

У Вашингтоні побудують меморіал жертвам Голодомору

Табачнику подарували книжку про Голодомор, яку він викине зі шкільної програми

Янукович запевнив турків, що Голодомор - не геноцид

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: