Британські вчені: контрольований гнів сприяє кар’єрному росту

Люди, які уміють зганяти свій гнів, досягли значних результатів в плані емоційного зростання і психічного здоров'я.

Уміння контрольовано демонструвати негативні емоції допомагає добитися більших успіхів, ніж їх заборона, стверджують вчені з Гарварду.

Про це свідчать результати дослідження, в ході якого вчені спостерігали за групою з 824 осіб, старших 44-х років. Ті з них, хто звик переживати мовчки і не демонструвати своїх емоцій, в три рази частіше стверджували, що вже досягли найвищих висот своєї кар'єри.

В результаті автори експерименту, співробітники медичного факультету Гарвардського університету, пришли до простого висновку про те, що, відстоюючи свої позиції, важливо зберігати самоконтроль. Сліпа лють і гнів можуть тільки нашкодити.

Голова проекту професор Джордж Велліант стверджує, що "прийнято вважати, що гнів відноситься до вельми небезпечних емоцій і, щоб справитися з ним, рекомендують тренувати "позитивне мислення", що викорінює гнів.

Проте, за його словами, вчені виявили, що такий підхід невірний і, врешті-решт, обертається проти самої людини.

"Негативні емоції, такі як страх і гнів, є природженими і мають величезне значення", - зазначає професор.

"Негативні емоції дуже важливі для того, щоб вижити. Експерименти показують, що негативні емоції сприяють концентрації уваги", - додає він.

Професор Велліант, який є керівником видання Study of Adult Development, що опублікувало результати дослідження, вказує, що безконтрольний гнів - деструктивний.

"Люди, які уміють зганяти свій гнів, уникаючи при цьому неприборканих спалахів люті, досягли значних результатів в плані емоційного зростання і психічного здоров'я", - говорить професор.

"Якщо ми можемо управляти цим вмінням, ми можемо використовувати його для досягнення своїх цілей", - додає він.

З такою точкою зору згоден психолог Бен Уїльямс. "Йдеться тут про пасивність, агресивність і наполегливість, - відзначає він. - Люди наполегливі вміють відстоювати свою точку зору, при цьому, не виходячи за межі ввічливості. Вони виявляють турботу про свою команду і інших людей. Завдяки цьому вони користуються повагою колег, і їх просунуть по службі при першій нагоді".

Читайте також:

Соціальні мережі шкідливі для здоров'я

Чеський провайдер відключив від Інтернету чотири континенти

Швеція лідирує в галузі розвитку Інтернет-технологій

"Одноклассники.ru" визнали незалежність Абхазії і Південної Осетії
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: