Чорнобиль наново заселяють нелегали

Чорнобиль наново заселяють нелегали

Суперечка про повернення до Чорнобиля триває

З новітніх мешканців міста в зоні відчуження вже постала вулиця з 7-х будинків.

Поки відселені після аварії на ЧАЕС чорнобиляни просять у влади офіційного дозволу жити в колишніх домівках, покинуті хати захоплюють нові жителі території відчуження. Це колишні або нинішні працівники підприємств, що розташовані у 30-ти кілометровій зоні, йдеться в сюжеті ТСН.

З таких поселенців у самому Чорнобилі вже постала квітуча вулиця. Обирати кращі будинки, ремонтувати та переїздять жити до мертвого міста стало тенденцією останніх років. Лік таким помешканням іде на десятки.

Втім, адміністрація переконує: нових нелегалів, на відміну від давніших самоселів, примусово виселятимуть і навіть звільнятимуть із роботи. Попередню хвилю мігрантів, близько 200 осіб, не чіпатимуть, бо ці люди в поважному віці та з власним світоглядом.

Самоселка Валентина Кухаренко каже, що повернення – це власний вибір людей. Але зараз вона переконана, що чорнобилянам немає сенсу через 26 років повертатися додому.

"Коли вони стали старенькими, а будинки ще старіші, хто їм допоможе? Якщо вони звикли до теплого туалету, то тут на них чекає кара Божа", - попереджає вона.

Втім, із пані Валентиною не згодна її землячка Ольга Крушевська. Вона добивається, щоб для місцевих жителів відкрили вільний в'їзд у Чорнобиль.

"Нам дітей не народжувати, мені вже скоро 60", - пояснює вона. Та додає, що за теперішніми правилами може перебувати в гостях у 90-річної мами лише 5 днів.

Відтак жінка дивиться на нових чорнобильських жителів і не розуміє, чому вони тут можуть вільно жити, а давніх тутешніх мешканців пускають лише двічі на рік.

Тож у зв'язку з підвищенням суспільної уваги до теми Чорнобиля, нові мешканці зони відчуження тепер ховаються від можливих зачисток.

Покинуті хати в Чорнобилі захоплюють нові жителі зони відчуження

Покинуті хати в Чорнобилі захоплюють нові жителі зони відчуження

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Таємниці Чорнобиля
Наступна публікація