Екологи: на Україну наступають пустелі

Екологи попереджають, що зміни клімату, від яких українці були до цього далекі, вже хазяйнують у нашій країни. На північ з Білорусі прийдуть степи, а південь перетвориться на степи.

В Україні, як і в усьому світі, відбувається зміна клімату, яка може привести до наступу пустель на нашу територію.

Так вважає голова харківської екологічної групи "Печеніги" Сергій Шапаренко.

За висновками еколога, зміни клімату прискорилися, українці сьогодні на власні очі бачать те, про що екологічні організації говорили ще на початку 1990-х. У Харківській області, каже Шапаренко, вже встановлюється різкоконтинентальний клімат - дуже сильна спека влітку, більше 40 градусів, та сильні морози взимку. Крім того, різниця між сезонними температурами буде збільшуватися через наступ пустелі.

"Змінюється клімат, змінюються екосистеми. Найбільш вірогідний сценарій розвитку - у Білорусі з'являється степ, відповідно в Україні степ приходить на північ, на півдні з'являються напівпустелі".

Деякі ознаки "наступу пустелі" можна спостерігати зараз. В Україні помічено збільшення популяції південних тварин - шакалів, а звичні для території вологостійкі рослини гинуть під палаючим сонцем.

"Явно гірше стали себе почувати дуби, липи, особливо клени. З іншого боку, можна побачити, як у місті розростаються оцтові дерева, це південна рослина, яка раніше не дуже комфортно себе почувала на нашій території", - розповів еколог.

Торфовища, що горять зараз і в Росії, і в Україні, заявив Шапаренко, - ще один приклад прискорення кліматичних змін: "За таких умов спеки торфовища не можуть існувати, тому вони горять. Я боюся, що закінчиться усе це тим, що за кілька років вони взагалі будуть знищені, а пожежі будуть відбуватися кожного року".

Точні дані щодо реальних змін у навколишньому середовище могли б надати науковці, але серйозних досліджень на цю тему на сьогодні немає. Натомість, дедалі більше погіршується ситуація з втручанням у природу. Тільки у Харкові за останні роки було вирубано понад 5000 дерев, а у передмісті кілька гектарів лісу були знищені задля видобутку піску. У ситуації можливого наступу пустелі це може мати дуже серйозні наслідки, каже еколог.

Нагадаємо, за прогнозами Гідрометцентру, найближчі два тижні температура у країні буде зберігатися на рівні +35-39 градусів, окрім Заходу, де очікують +28-30 і дощі. У центральні, східній і північно-східній частинах температура підніметься і до 42 градусів тепла. На півдні, у середньому, +35-38. Дощів ніде окрім заходу, не передбачається.

Максимальна температура цього літа перевищила показники 1936 і 1972 років, заявила радник голови Національного агентства екологічних інвестицій Ірина Трофімова. Проте, за її словами, наступне літо має бути не таким спекотним.

Читайте також:

Екологи стверджують: наступне літо буде не таким спекотним

Природна аномалія: в Москві-ріці з'явилися медузи

У Криму море прогрілося до рекордної температури

Спека протримається в Україні як мінімум ще два тижні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: