Фесенко: обрання Ющенка – це лише початок

На думку політолога, після обрання президента Віктора Ющенка лідером НСНУ, на партію можуть чекати радикальні зміни.

Результати сьогоднішнього з'їзду "Народний Союз Наша Україна", на якому Віктора Ющенка офіційно обрали головою партії, в інтерв'ю ТСН.ua прокоментував голова правління Центру прикладних политичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Це (обрання президента головою партії – ТСН.ua) – перехід від формальної, суто ідеологічної партійності, до реальної", - констатує експерт. – "Це також крок до подолання певної кризи у відносинах між Віктором Ющенком та його партією, яка тривала вже декілька років".

Втім, пан Фесенко стверджує, що лише формальне лідерство в НСНУ не дасть жодних результатів – для цього слід справді вирішувати проблеми партії.

"Замало з почесного голови стати юридично реальним головою", - пояснює політолог. – "Тут ще треба і постійно займатися партійними справами. Можливо, треба оновити керівні органи партії і зробити механізми постійного впливу на керівні партійні структури".

Що стосується заяви самого президента (яку процитував депутат від НСНУ Андрій Парубій), у якій він заявив, що фактичним керівником партії залишиться В'ячеслав Кириленко, а сам Ющенко буде лише ідентифікувати себе з "Нашою Україною", пан Фесенко вважає, що в цьому теж є свій сенс.

"За рахунок посилення взаємної ідентифікації планується відновити і рейтинг "Нашої України", і посилити рейтинг самого Ющенка", - припускає політолог.

Також пан Фесенко припустив, що, для обрання власного голови Верховної ради, як цього хоче президент, "Нашій Україні" доведеться піти на союз не з БЮТ та Блоком Литвина, а з Партією регіонів. І таким спікером, вважає політолог може стати Іван Плющ як компромісна особа.

"Обрання Плюща спікером Верховної ради може відбутися лише у форматі хоча б неофіційного союзу з Партією регіонів", - пояснює пан Фесенко.

З огляду на це політолог припускає, що Ющенко посилює свій вплив у партії і закликає до зміцнення партійної дисципліни саме для того, щоб переконати депутатів піти на неприродній союз з політичною силою, яку вони завжди критикували.

"Можливо Ющенко таким чином готує власну партію до серйозного політичного повороту", - припускає пан Фесенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: