ГПУ заявила, що в Україні немає значних утисків журналістів

Віктор Пшонка повідомив, що ГПУ встановила лише кілька фактів порушень прав журналістів, а більшість випадків тиску - це питання господарської діяльності ЗМІ.

Генпрокуратура встановила лише кілька фактів перешкоджання професійній діяльності журналістів в Україні.

"Перевірками встановлено лише кілька фактів вчинення стосовно представників засобів масової інформації неправомірних дій у зв'язку зі здійсненням ними професійної діяльності", - йдеться у листі генпрокурора Віктора Пшонки президенту Віктору Януковичу, в якому глава ГПУ повідомляє про перші результати виконання доручення глави держави з приводу вивчення ситуації щодо забезпечення свободи слова.

У листі генпрокурор зазначив, що зараз працює робоча група у складі представників ГПУ, МВС, СБУ, Податкової, Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

"Робочою групою ретельно перевіряється кожен з 86 наведених у зверненнях фактів", - зауважив Пшонка.

Нагадаємо, йдеться про звернення до президента головного редактора Інтернет-видання "Українська Правда" Олени Притули і голови Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка.

За словами Пшонки, на сьогодні органи прокуратури та внутрішніх справ прийняли 27 процесуальних рішень, у тому числі порушено 12 кримінальних справ та винесено 15 постанов про відмову в порушенні кримінальної справи.

"Так, за ст.171 КК України (перешкоджання професійній діяльності журналіста) порушено 4 кримінальні справи, з яких одну розглянуто судом, по інших триває досудове слідство", - йдеться у листі.

Щодо опрацювання робочою групою більшості матеріалів стосовно інших 59 випадків, пише генпрокурор, "установлено, що вони пов'язані з питаннями фінансово-господарської діяльності ЗМІ, організаційно-розпорядчими діями їх керівників, зміною правового статусу закладів (внесення змін до статутів), редакційної політики окремих телеканалів тощо".

Переважна більшість із них вже була предметом перевірок правоохоронних органів. На сьогодні підстав для прийняття за результатами перевірок процесуальних рішень не встановлено, повідомила прес-служба президента.

У своєму листі Пшонка запропонував також створити при президентові України постійно діючу міжвідомчу робочу групу, яка здійснюватиме моніторинг стану додержання законодавств у сфері забезпечення свободи слова та інформаційної діяльності в державі, оперативно реагуючи на порушення закону.

"До її складу доцільно залучити, окрім працівників Генеральної прокуратури, представників інших правоохоронних органів, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, журналістів, парламентаріїв", - йдеться у листі.

Читайте також:

Янукович доручив Генпрокурору зайнятися свободою слова

З прямого ефіру Нацрадіо прибрали прогноз погоди через критику влади

Freedom House констатувала погіршення свободи преси в Україні

Янукович підтримав російськомовні ЗМІ, бо україномовні "дуже слабенькі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: