Комуністи пропонують на референдумі заборонити брати кредити МВФ

Лідер КПУ Петро Симоненко хоче скликати всеукраїнський референдум щодо питання співпраці "на кабальних умовах" з Міжнародним валютним фондом.

Лідер Компартії Петро Симоненко запропонував винести на всеукраїнський референдум питання щодо співпраці з МВФ.

"Ми, депутати-комуністи, пропонуємо напряму звернутися до людей і на Всеукраїнському референдумі визначитись щодо заборони співпраці України з МВФ на таких кабальних умовах: підвищення цін на товари та послуги, в тому числі і комунальні, до так званого "світового рівня" (читай рівня країн Великої сімки) без відповідного підвищення середніх зарплат, пенсій та соціальних виплат до рівня, який існує в цих країнах", - йдеться у заяві Симоненка, оприлюдненій прес-службою КПУ.

Симоненко переконаний, що вимоги МВФ про наступне підвищення тарифів на послуги ЖКГ, якщо їх буде виконано, призведуть до колапсу цієї галузі, і можуть спричинити некеровані соціальні вибухи.

"Ми попереджаємо, що виконання вимог МВФ - це реальна втрата політичного суверенітету держави, і відповідальність за це лягає на тих, хто на ці вимоги погодився і підписався під Меморандумом з МВФ", - наголосив лідер комуністів.

Він зауважив, що КПУ, зі свого боку, запропонувала вжити низку заходів: зокрема, знизити тарифи на електроенергію, використовувати для потреб ЖКГ виключно український газ, встановити контроль над відповідністю цін і тарифів якості та обсягу комунальних послуг.

Крім того, перевести, "де це тільки можливо", котельні на тверде паливо, встановити державну монополію та знизити ціну на хліб – "саме на хліб, а не на зерно", уточнюється у повідомленні.

Симоненко також вважає за необхідне встановити мінімальні кредитні ставки для підприємств реального сектору економіки і зберегти пільги для малозабезпечених верств населення та ветеранів.

Нагадаємо, нещодавно завершилися переговори уряду України та МВФ про початок нової програми співпраці, яка передбачає виділення Україні кредиту в розмірі 14,9 млрд доларів на 2,5 роки.

Київ уже одержав перший транш нового кредиту у розмірі 1,89 млрд доларів. Другий транш кредиту очікується в грудні, проте для цього необхідно виконати всі параметри програми співпраці з МВФ. Серед них, зокрема - підвищення пенсійного віку, підвищення цін на газ для населення, ухвалення Податкового та Бюджетного кодексів тощо.

Читайте також:

Пенсійний вік в Україні підвищать до кінця року

Уряд має намір ще раз підвищити ціни на газ для населення на 50%

Азаров збільшив витрати на утримання чиновників на 70 мільйонів

Уряд визначився, куди витратити гроші МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: