Кожен п'ятий результат аналізу в Україні - хибний

Перевірка лише кращих лабораторій України показала, що 20% результатів аналізів є неправдивими. Першопричиною є нестача коштів на обладнання.

Кожен п’ятий аналіз з українських медичних лабораторій - хибний.

Про це свідчать дані перевірки найкращих вітчизняних лабораторій.

В Україні нині діє 6 тисяч лабораторій. Контроль за якістю їх послуг не відбувається , в Україні навіть немає єдиних стандартів для їх роботи. Перевіряють лише ті лабораторії, які згодилися добровільно на таке оцінювання.

"266 лабораторій, які приймають участь у національній програмі оцінки якості, дають 20 % неправильних аналізів, але це 266 найкращих лабораторій", - сказав президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Навіть найкращі державні лабораторії занепадають від катастрофічного недофінансування. "Немає реактивів немає контрольних матеріалів, немає за що ремонтувати і калібрувати прилади. Зараз ми, можна сказати, лежимо і чи ми піднімемось", - розповіла, завідувач центральної клінічної лабораторії Олександрівської лікарні Києва Ганна Михайличук.

Наслідки помилок можуть бути дуже серйозними. Сумний досвід отримала жителька Кривого Рогу. Їй вагітною діагностували СНІД, причому двічі.

Два місяці жінка приймала надтоксичні ліки, поки дізналася, що хвороби в неї немає. Нині жінка вимагає компенсації, гроші їй потрібні на лікування патологій новонародженої дитини, в якої розлади нервової системи.

Сама жінка тепер страждає від постійного головного болю і пов'язує це лише з пережитими стражданнями.

Докладніше - у сюжеті ТСН.

Читайте також:

У реанімації луганської лікарні вибухнув не кисень, а балон з газом

Київська онколікарня потерпає від нестачі коштів

Німецькі лікарі врятували немовля вагою 275 грамів
 

Відео20% аналізів в Україні хибні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: