Литвин про бійку в Раді: я не Пілат, і не вмиваю рук

Як зазначив Литвин, багато говорять про непропорційне застосування сили, проте як кваліфікувати захоплення інституту державної влади?

 Спікер Верховної ради Володимир Литвин розповів, що несе повну відповідальність за інцидент, який стався в Раді минулого тижня. Про це він розповів виданню "Комерсант-Україна".

Нагадаємо, 16 грудня у президії Верховної ради відбулося масштабне зіткнення між депутатами від Партії регіонів і "БЮТ-Батьківщина". У результаті були госпіталізовані 6 депутатів.

"Я несу повну відповідальність. Простіше було б сказати, що ні за що не відповідаю і вмиваю руки. Але я ж не Понтій Пілат!", - зазначив Литвин.

За словами спікера, 16 грудня, він цілий день займався вмовляннями двох протидіючих сторін.

"Більшою мірою мені доводилося вмовляти представників більшості, щоб вони погоджувалися з усім тим, що пропонували представники фракції БЮТ-Батьківщина. І мені це вдавалося. Тільки кожен раз, коли погоджувалися з однією вимогою блокуючих трибуну, вони висували наступне", - зазначив Литвин.

На питання про те, чим займався Литвин в момент штурму президії парламенту, спікер відповів, що міг би сказати, що поїхав додому, а повернувся, коли все відбулося.

"Але я кажу правду: коли почалося те, що ви називаєте штурмом, я був у кабінеті, працював і не припускав загострення ситуації", - заявив спікер. За його словами, займатися звільненням залу було ризиковано і навіть неможливо.

"На дверях були ланцюги, були підставлені стільці під двері, що ведуть у президію. Але виявилося, що ці двері були не зачинені. Сам процес розблокування сесійного залу тривав трохи більше однієї хвилини. Це до питання про побоїще", - додав Литвин.

Спікер прокоментував заяви деяких нардепів про те, що Литвин дав вказівку держохороні віддати регіоналам ключі від дверей, що ведуть у президію.

"По-перше, двері не були замкнені на ключ. А по-друге, не царська це справа - давати охороні вказівку віддавати комусь ключі! Ще раз скажу: після того як блокуючі закрилися зсередини, ніякого закривання дверей не було", - заявив спікер.

Він запропонував уявити собі, що було б, якби охорона у 18:00 позакривала всі двері.

"Їм що, треба було відра поставити депутатам, які там залишалися? Думаю, зрозуміло, для чого відра. А якщо б депутати, які залишилися в залі, вирішили вийти? Виявилося б, що їх замкнули ще й зовні!", - зауважив Литвин.

Він наголосив: заяви про те, що глава парламенту давав якісь вказівки, - від безсилля, і від небажання підтвердити те, що його "цілий день водили за ніс, а установка була заблокувати роботу парламенту до Нового року".

"Багато говорять про непропорційне застосування сили, але з іншого боку - як кваліфікувати захоплення інституту державної влади? Чому ми не говоримо, що це в корені неправильна позиція?.. Говорити, що в цій ситуації є винуватці, а є праведники, неправильно", - зазначив Литвин.

Читайте також:

Побитого стільцем бютівця викликали до прокуратури

Регіонал вибачився перед народом за бійку в Раді: такого більше не буде

У бійці в Раді брали участь два міністри

ВідеоБійка у Верховній раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: