Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Львівським сміттям засипали покинуту ферму під Києвом

Селяни повстали проти забруднення території.

За одну ніч до невеликого села Соснівка на Київщині привезли 11 вантажівок із відходами. Селяни спершу думали, що на ферму везуть зерно, тому підозр поява тентованих машин у них не викликала, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вранці пан Валентин вийшов пасти овець біля ферми і побачив, як за парканом дві машини вивантажують побутове сміття. До ферми збіглися селяни, які змогли потрапити на огороджену територію. Кажуть, що одразу зрозуміли, звідки непотріб: усі чеки були з однієї області – Львівської.

Відео Львівське сміття продовжує мандрувати Україною

Власник території Володимир Шумейко про появу на своїй землі трактора і сміття дізнався від селян. Чоловік запевняє, що тільки збирався здати територію в оренду бізнесмену Геннадію Малиневському. "Вони мали завезти обладнання після того, як ми укладемо з ними договір про оренду", - наголошує він. І пояснює, що йшлося про пристрої для сортування сміття. "Без мого дозволу завезли тверді відходи", - твердить він.

У поліції відкрили кримінальне провадження за забруднення та псування земель, а трактор заарештували. "Ми звернулися до суду, аби арештувати той трактор. Жодних документів на цей трактор немає у тракториста, і номерних знаків у нього немає", - пояснив речник обласної поліції Микола Жукович. Щоби зрозуміти масштаби порушення, правоохоронці звернулися до екологів – ті мають визначити площу засмічення та ступінь безпечності відходів. Однак порушення вже видно неозброєним оком. "Мають бути спеціально обладнані місця. Хоча б забетонований майданчик, де воно лежить", - каже державний інспектор з охорони навколишнього середовища Олександр Тарасенко.

Фотогалерея Обгортки з McDonald's та чеки з магазинів. На Волині імовірно знайшли сліди львівського сміття (6 фото)

Телефон власника сміття вимкнений, а адвокат чоловіка коментувати ситуацію відмовляється. "Керівник не хоче, щоб ми поки що давали коментарі. Ми збираємо документи необхідні", - пояснив юрист Костянтин Семенюк. Але поки правоохоронці, екологи та орендар вирішують долю непотребу, місцеві жителі запалили багаття та збираються чергувати біля ферми цілодобово, щоб не допустити туди нових фур і збільшення нелегального звалища.

Як повідомлялося, 19 листопада активісти Борисполя викликали поліцію, коли помітили, що на місцевому сміттєзвалищі дві вантажівки незаконно вивантажують непотрібМісцеві комунальники запевняють, що не отримували вказівок приймати сміття. А через кілька днів два сміттєвози з львівськими номерами заїхали на Тернопільщину і викинули вантаж просто на узбіччя біля села Малашівці. До міського полігону побутових відходів вони не доїхали, а охорона смітника біля села навіть не встигла їм завадити.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції