Малкович: рейдери забарикадувались і почали нівечити стіни та підлогу

Малкович: рейдери забарикадувались і почали нівечити стіни та підлогу

Іван Малкович. Ілюстрація / Фото: Дзеркало тижня. Україна

Дісталося навіть роялю, який "коштує шалені гроші".

Відомий український видавець Іван Малкович розповів подробиці рейдерської атаки на будівлю, де розташовано його дітище "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".

Міліція не втручалася у ситуацію з захопленням приміщення невідомими, де знаходиться чоловіча капела імені Ревуцького та видавництво, зазначив Малкович.

"Ми не бачимо скільки їх, адже вони забарикадували хорову залу. Повиносили звідти речі. Роялю відкрутили ніжки, перевертали його так, що тепер він не закривається. Вони його винесли на коридор, потім прикрутили йому ніжки, забарикадувалися і почали ламати підлогу і стіни", - заявив Малкович.

Він також розповів, що на місці події побували і представники влади, серед яких радник президента Ганна Герман, заступник голови КМДА Леонід Новохатько, начальник головного управління культури КМДА Світлана Зоріна.

"Була міліція, яка не давала розпоряджень, щоб вони припинили. Вони казали, що начебто зараз прийдуть люди, які все віддадуть. А вони весь цей час продовжували ламати! Наказ, щоб вони припинили, було віддано лише 10-15 хвилин тому (приблизно об 11:45). Начебто вони зараз перестали. Але вони так само припинили на 10 хвилин, бо перепочивали. Тобто ми не знаємо, припинили вони зовсім, чи просто відпочивають", - заявив Малкович.

За словами видавця, цей будинок – пам'ятка архітектури. Він перебуває на балансі Київспецжитлоексплуатація, в якого і капела, і видавництво орендують приміщення.

"Ніхто не давав дозволу на такі роботи, а значить це протиправне захоплення товариством, яке нібито піклується про наше здоров'я. Цей будинок вони закупили ніби у 2005-ому році. Там був гастроном. Вони перетворили цей гастроном у хлів. Все зірвали, зруйнували, там мешкали бомжі. Три тижні тому двері на першому поверсі не зачинялися, там ночували. Вони все це робили навмисно, щоб потім показати у якому стані все це знаходиться. Вони тільки кажуть, що хочуть відремонтувати і укріпити приміщення, а потім пустити нас туди", - розповів видавець.

Малкович також підтвердив, що ще 20 серпня, члени товариства "Трігліф", якому належить нижній поверх, незаконно увірвалися у хоровий зал чоловічої капели, вирізали знизу дірку діаметром 3 на 1 метр.

"Вони вирізали її за 1,5 метри від роялю Стенвей, який коштує шалені гроші!", - обурився він.

Малкович зазначає, що тоді довелося викликати міліцію. Дії припинилися, але нікого із учасників захоплення не затримали.

7 листопада голова КМДА Олександр Попов терміново проводить нараду з приводу інциденту із захопленням приміщень будинку, де знаходиться видавництво.

Читайте також:

До видавця "Гаррі Поттера" українською навідались рейдери

Українська книга стала популярнішою за російську

Підручники для українських школярів зроблять електронними

Андрухович: влада невдовзі почне спалювати українські книжки

Повʼязані теми:

Наступна публікація