Міліція перерахувала в Україні усіх геїв

У МВС підтвердили, що дійсно протягом п'яти років вели в Україні облік громадян гомосексуальної орієнтації.

Міністерство внутрішніх справ і Державна служба статистики підтвердили, що з 2002 по 2008 роки в Україні проводився облік громадян гомосексуальної орієнтації.

Кілька років представники гей-спільноти України вели кампанію за скасування цих норм, і нещодавно їх запевнили, що міліція більше не веде такий облік, повідомляє BBC.

За словами представників правоохоронних органів, облік гомосексуалів проводили у зв'язку з тим, що вони відносяться до групи ризику зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Утім, як припустив голова громадської організації "Гей-форум України" Святослав Шеремет, є серйозні підстави вважати, що в реальності ці відомості могли використовуватися для тиску і шантажу.

За словами Шеремета, про існування документів, які зобов'язували включати в статистичні звіти кількість гомосексуалів, він дізнався кілька років тому з неурядових джерел. Офіційно, наголосив він, про це не повідомлялося.

Керівництво державної служби статистики повідомило, що з 2002 року дійсно існувала форма звітності, яка передбачала збір даних про громадян гомосексуальної орієнтації.

Форму розробили в міністерстві внутрішніх справ, але в 2008 році скасували.

У Держкомстаті Україні повідомили, що інформація про кількість гомосексуалів ніколи не публікувалася.

У МВС розповіли, що облік вели за кількома параметрами. Зокрема, збиралася інформація про гомосексуалів, які належать до групи ризику ВІЛ-інфекції.

Облік за цим параметром припинили вести після 2004 року, а за весь період було зареєстровано 187 осіб, віднесених до цієї категорії.

В інший список вносили гомосексуалів, схильних до скоєння злочинів. Його відмінили в 2009 році.

За оцінками експертів, зараз в Україні нараховується від 800 тисяч до 1,2 мільйона представників сексуальних меншин або так званої ЛГБТ-спільноти, до якої входять лесбіянки, геї, бісексуали і транссексуали.

Нагадаємо, за радянських часів сексуальні стосунки чоловіка з чоловіком загрожували обом учасникам кримінальною відповідальністю. На початку 1990-х цей закон в Україні було скасовано.

Читайте також:

Геї впевнені, що в Україні їх починають любити

Міністр охорони здоров'я Індії вважає гомосексуалізм небезпечною хворобою

Геї відкрили у Києві та Донецьку власну церкву

Україна – друга в Європі за темпами поширення СНІДу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: