Мороз: ГПУ ховає справу Гонгадзе на догоду Кучмі та Литвину

Олександр Мороз вкотре поклав відповідальність за вбивство Георгія Гонгадзе на Леоніда Кучму та Володимира Литвина.

Екс-спікер Верховної ради Олександр Мороз вважає, що оприлюднені висновки Генпрокуратури у справі про вбивство Георгія Гонгадзе спрямовані на те, щоб "закрити від відповідальності" колишнього президента Леоніда Кучму та чинного спікера (колишнього глав Адміністрації президента) Володимира Литвина.

Восени 2000 року саме Мороз першим оприлюднив аудіозаписи, нібито зроблені в кабінеті Кучми і на яких ідеться про вбивство Гонгадзе. Тепер Олександр Мороз прокоментував заяви представників ГПУ про те, що єдиним замовником убивства Гонгадзе є тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко (який у 2005 році був знайдений мертвим).

"Генпрокуратура, роблячи такі заяви, мала б дати відповідь на ряд запитань, зокрема: Чому колишній міністр зацікавився журналістом? Звідки такий інтерес у Кравченка з'явився до Гонгадзе, адже він не знав його, він не читав тоді ще Інтернету, він не слухав радіо. Тому - звідки в нього інформація про журналіста? Яка причина переслідування журналіста і стеження за ним? Хто і з якою метою намагався з перших тижнів розслідування завести його на манівці?", - наголосив Мороз.

На його думку, на плівках колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка, які "визнані експертизою автентичними", є відповіді на ці питання.

Мороз переконаний, що "99% українського суспільства розуміють, звідки ноги ростуть у цієї справи".

Тому, за його словами, "ясна річ, що це спроба закрити від відповідальності колишніх посадовців, зокрема, колишнього президента України та колишнього главу Адміністрації". "От вся логіка такого висновку Генпрокури", - переконаний він.

Мороз резюмував, що "справа хорониться шляхом списування основної вини на покійного".

Нагадаємо, Георгія Гонгадзе викрали 16 вересня 2000 року. На початку листопада того ж року в Таращанському лісі в Київській області був виявлений обезголовлений труп, який експертиза згодом визнала тілом зниклого журналіста. Пізніше за вказівкою Олексія Пукача (головний обвинувачуваний у скоєнні вбивства) на Київщині було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належали загиблому журналісту.

За офіційною інформацією Генпрокуратури, встановлено, що замовником вбивства журналіста був тодішній міністр внутрішніх справ, нині покійний Юрій Кравченко.

Справу про замовника вбивства журналіста закрито у зв'язку з його смертю (у 2005 році Кравченко був знайдений мертвий із двома вогнепальними пораненнями, офіційна причина смерті - самогубство).

Читайте також:

Кучма: вбивство Гонгадзе замовило ЦРУ

Друг Гонгадзе: Пукач може змінити свої свідчення в суді

Офіційно: справа про замовника вбивства Гонгадзе закрита у зв'язку з його смертю

Генпрокуратура встановила, хто віддав наказ убити Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: