На Одещині "загубився" власник золотовидобувної шахти

"Нічийне золото" на Одещині: у багатої на дорогоцінні метали копальні немає власника, і інвестори не можуть навіть отримати право на розробку.

Уже кілька років мешканці селища Саврань на Одещині намагаються знайти власника золотовидобувної шахти. Майна як такого там вже немає, але необхідно зберегти землю, на якій зберігся ствол цієї шахти. Крім того, люди прагнуть там працювати.

Нещодавно шахтою зацікавилась американська компанія. Денверські геологи запропонували придбати 98% золотоносної копальні.

Іноземці готові були заплатити за ліцензію 3,5 мільйони доларів. Однак кому необхідно виплатити ці гроші і в кого отримувати право на розробку – досі не відомо.

На золотоносні горизонти поблизу Саврані геологи натрапили у 1990-му році. У цій місцевості шукали в руді вміст нікелю, натомість знайшли поклади одразу кількох цінних металів. Уміст золота в тонні руди майже десять грамів, тоді як видобуток можна розпочинати навіть при трьох.

Однак грошей на промислову розробку тоді забракло і об'єкт законсервували "до кращих часів". Після розпаду СРСР шахта втратила і державного власника.

Поступово нічийне майно почали розтягувати місцеві жителі. Крадіїв ловили, але одразу ж відпускали. Але такі і не змогли знайти самих власників шахти. Цього року, коли від об'єкта залишилася тільки діра в землі, копальню вирішили забрати хоч у комунальну власність селищної ради.

Читайте також:

У ОАЕ встановили автомат з продажу золота

Американці придбали два родовища золота в Україні

У світі закінчуються запаси алмазів

Українського виробника золота оголосили банкрутом

ВідеоНічийне золото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: