Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нардепи підтримали перехід до електронного документообігу

Рішення ухвалили на засіданні 16 січня.

У четвер, 16 січня, Верховна рада підтримала закон "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми законодавчого процесу". "За" це рішення свій голос віддав 251 народний депутат.

Відповідний закон №2492 опубліковано на сайті ВР.

Як зазначається, утримались від голосування 87 нардепів, проти - шість, не проголосували - 49.

Зокрема, законопроєкт вносить зміни що терміну "письмова форма документу". Це дозволить оптимізувати процедуру переходу парламенту до е-документообігу. Зокрема, відтепер електронна форма документообігу у Раді є основною, але діятиме й паперова.

Законом також запроваджується еталонна база документів в електронному вигляді, а також актів, які ухвалили нардепи. Крім того, впроваджується вільний і безкоштовний доступ українців до такої бази.

Разом з тим, документи, які подають до Ради щодо призначення чи звільнення з посад, припинення повноважень, здійснюється в електронній або у паперовій формі. Але ті, які містять конфіденційну інформацію про особу, подаються виключно у паперовій формі.

Нагадаємо, в Україні від 1 жовтня 2019 року стартувала система електронного документообміну між державними органами і міністерствами. Крім того, раніше Дмитро Дубілет пояснив, що щомісяця органи держвлади направляють одне одному десятки чи сотні тисяч паперових документів і уряд це планує припинити. Однак, поки йдеться про скасування обміну паперовими документами, а не обігу.

Відео Перестати друкувати: Рада ухвалила закон про перехід на електронний документообіг

Верховна Рада ухвалила закон щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом. Стоси щойно роздрукованих законопроектів депутати викидають у смітник просто в сесійній залі, а це мільйони гривень на вітер. Попри те, що всі проекти законів є в електронному вигляді, Кабмін ще на початку жовтня заявляв про запровадження електронного документообігу між урядом та парламентом. То чи вдається економити депутатам - у сюжеті.  

Перестати друкувати: Рада ухвалила закон про перехід на електронний документообіг

Залиште свій коментар

Вибір редакції