МОЗ запропонувало нові правила вакцинації дітей

Відомство хоче одночасно заощадити кошти та підвищити рівень вакцинації.

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало проект змін до календаря щеплень. Зміни у разі їхнього схвалення стосуватимуться насамперед дітей.

Нововведеннями у міністерстві хочуть заощадити гроші та підвищити рівень вакцинації.

Про це повідомляє "Сегодня".

Закуповувати комбіновану вакцину проти кількох інфекцій дешевше, ніж ту, яка бореться тільки з однією.  Через це чиновники хочуть об'єднати імунізацію проти гепатиту В з щепленням проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту.

У відомстві сподіваються, що після змін в лікарнях буде менше черг, діти отримуватимуть менше навантаження на організм і стрес від щеплення.

Ще однією з пропозицій в МОЗ є скасування повторного щеплення проти туберкульозу в 7 років. Це одна з рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я. При цьому лікарі впевнені, що комбіновані вакцини ніяк не вплинуть на якість щеплення.

Згідно зі статистикою кожні 20 секунд у світі помирає дитина - від хвороби, яку можна було би попередити вакцинацією. Серед українців існує думка, що дитина може померти і від самої вакцини, тому батьки відмовляються від щеплень.

ВідеоПравда і міфи про вакцинацію

Виявляється, 70% часу виготовлення вакцини йде на перевірку її безпеки. У новій рубриці “Правда чи міф” Неля Шовкопляс та дитячий інфекціоніст Катерина Булаєва обговорили поширені міфи, пов'язані з вакцинацією.

Правда і міфи про вакцинацію

Залиште свій коментар