Патріарх Кирило в Києві назвав себе "святим та рівноапостольним"

Глава Російської православної церкви обмовився і назвав рівноапостольного князя Володимира своїм ім’ям.

Глава Російської православної церкви патріарх Кирило під час молебню на Володимирській гірці в Києві обмовився і назвав князя Володимира своїм ім’ям.

"Ми здійснили молебень, згадуючи хрещення Русі, на тому місці, що символізує місце хрещення Русі, де вознесено пам’ятник святому рівноапостольному Кирилу", - сказав глава РПЦ і потім виправився: "князю Володимиру".

Патріарх Кирило назвав подвигом вчинок князя, який хрестив Русь. "Що може зрівнятися за значенням із цим великим подвигом – хрещенням Русі. Яке таке політичне прозріння, так властиве багатьом великим політикам, може зрівнятися з цим духовним прозрінням", - відзначив патріарх. За його словами, Володимир визначив духовність народу, шлях його історичного розвитку на тисячоліття.

Патріарх зазначив, що сьогодні спадкоємці Святої Русі живуть в різних державах. "Вони виросли самостійно, в межах своїх національних утворень, здійснюючи своє історичне призначення, але сила наша - завжди в Святій Русі, яка живе в наших думках і серцях. Це духовний генетичний код, який ми всмоктуємо з молоком матері, ця та система духовних цінностей, яка об’єднує нас", - наголосив він.

Під час свого виступу патріарх також поблагословив Україну. "Хай Господь благословить Україну, благословить миром, суспільною злагодою, дасть сили подолати економічні труднощі, труднощі політичного і соціального характеру", - сказав глава РПЦ. При цьому він висловив упевненість, що всі ці труднощі для України "скоро минуть".

Крім того, він побажав київському митрополиту Володимиру здоров’я і "так само міцно тримати патерицю в руках, як ви її сьогодні тримаєте, щоб мирно, благополучно, в соборній однодумності тривало життя Української православної церкви".

Як відомо, патріарх Московський і всієї Русі Кирило 26 липня розпочав свій триденний візит в Україну, приурочений до святкування Дня хрещення Русі.

Це вже п'ятий візит патріарха Кирила в Україну за останні два роки. Попередні супроводжувалися протистоянням між його противниками - українськими націоналістами - і прихильниками з проросійських організацій.

У РПЦ підкреслюють, що візит Кирила - пасторський. Однак патріарх відвідає Україну незабаром після того, як у Києві вперше за 19 років відбувся собор УПЦ (МП), на якому піднімалися питання про більшу автономію від Російської православної церкви.

Експерти вважають, що для глави РПЦ під час візиту до Києва головне - переконатися у незмінності позицій як ієрархів Української церкви, так і української влади.

Читайте також:

Московського патріарха в Києві зустрів пікет націоналістів і тисяча вірян

Московський патріарх інкогніто прилетів до Криму на зустріч з Януковичем

Патріарх Кирило вважає СРСР "великою країною", яка втратила коріння

В УПЦ МП назріває переворот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: