Християни святкують Хрещення Господнє

Християни святкують Хрещення Господнє

Водохреща засвідчує таїнство Святої Трійці / Фото: УНІАН

Вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей.

У четвер, 19 січня, православні та греко-католицькі християни світу відзначать Хрещення Господнє - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Народні назви свята - Йордана (або Ордана), Водохреща.

Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення на Йордані Христа у 30-річному віці. Після виходу на берег з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва - Богоявлення.

Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець - в голосі, Син Божий - у плоті, Дух Святий - у вигляді голуба.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох хвороб.

Дізнайтеся як правильно купатися в ополонці на Водохреща: поради медика

За давньою тра­дицією, церемонія освячення води відбувалася просто неба, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні Йордана, з льо­ду вирубували великий хрест ("йордан") і ставили його поруч з ополонкою. Скульптурне зображення хреста встановлювали вертикально і нерідко обливали буряковим квасом, від чого воно набирало червоного ко­льору. Було прийнято також при­крашати хрест барвінком і гілками сосни.

Після Водохреща розпочинався новий весільний се­зон, який тривав до Великого посту. Це був час веселощів і до­звілля. Молодь збиралась на вечорниці, сім'ї влаштовували складчини та ходили один до одного в гості з метою наблизити весну.

19 січня в Києві о 12:00 за участю керівництва Київської міської державної адміністрації відбудеться святкування Водохреща на Оболонській набережній, біля Свято-Покровського собору Української православної церкви.

О 14.00 у "Гідропарку" також святкуватимуть Йордан біля каплиці на честь Хрещення Господнього Української православної церкви Київського патріархату.

МНС, у свою чергу, закликали громадян дотримуватися правил безпеки під час святкування.

Читайте також:

Митрополита Володимира не пустять святити воду в Дніпрі

Як правильно купатися в ополонці на Водохреща: поради медика

Плавець-рекордсмен на Водохреща переплив Севастопольську бухту

Водохресна купіль приймає моржів

Водохресна купіль приймає моржів

Повʼязані теми:

Наступна публікація