Рада скасувала державну монополію на виробництво спирту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закон дозволить в Україні діяльність приватних виробників спирту

Верховна Рада на засіданні 3 грудня ухвалила в другому читанні законопроєкт, який передбачає скасування від 1 січня 2020 року монополії держави на виробництво етилового спирту.

Рішення підтримали 284 народні депутати.

Відповідні зміни внесли до закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального". Вони дозволять в Україні діяльність приватних виробників спирту. Зараз право виробляти спирт має тільки державна компанія Укрспирт. Крім цього, українським компаніям дозволять здійснювати імпорт спирту з-за кордону.

Передбачається, що для захисту вітчизняних товаровиробників здійснювати імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть лише уповноважені Кабміном державні підприємства.

За підрахунками уряду, через державну монополію у виробництві спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 млрд грн – через розвиток тіньового сектору.

Раніше державне підприємство "Укрспирт" просило Мінфін сприяти відновленню поставок спирту, які були припинені від 1 липня через запровадження нових правил. Проблемою стала вимога встановлення лічильників, які обліковують вивезений від виробників для потреб лікеро-горілчаних підприємств спирт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції