Рада відмовилась продовжити мораторій на продаж землі

Депутати провалили закон, який передбачав продовження мораторію на 3 роки заради впорядкування земельного законодавства.

Верховна рада 2 березня провалила законопроект, яким пропонувалося продовжити термін мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення до 1 січня 2015 року.

Відповідний документ підтримали 117 з 226 необхідних народних депутатів (ПР - 0, БЮТБ - 24, НУ-НС - 8, КПУ - 24, Реформи заради майбутнього - 0, Народна партія - 20, позафракційні - 3).

Законопроект, внесений депутатом від БЮТ Володимиром Яворівським, передбачав продовження терміну заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств до 1 січня 2015 року.

Автор документу наголошував, що в країні до сьогоднішнього дня не прийняті закони про державний земельний кадастр, про ринок землі, про реєстрацію земельних ділянок, про облік земель сільськогосподарського призначення тощо.

"Також відсутня достовірна інформація про якісний склад земель (а для цього потрібно декілька років), грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, тобто ціновий механізм та нормативна оцінка землі", - йшлося в документі.

"Продовження мораторію на 3 роки дає можливість реалізувати заходи, пов'язані з організаційним та правовим забезпеченням обігу земель в Україні, а також захистити майнові інтереси власників сільськогосподарських земель", - йшлося в законопроекті.

Як відомо, президент Віктор Янукович наполягає, що вже з 2012 року в Україні має функціонувати ринок землі сільськогосподарського призначення.

Читайте також:

Янукович надав земельній реформі пріоритет

Землю в Україні продаватимуть з 2013 року і лише власним громадянам

Україна може погасити держборг землею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: