Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні 1 млрд євро

Кошти покриватимуть потреби України на 2,5 роки.

Сьогодні, 29 травня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення про надання чергової макрофінансової допомоги Україні на суму один мільярд євро.

Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

"Ще один млрд євро кредитів покривають потреби в фінансуванні України протягом двох з половиною років. Позики будуть підтримувати стабілізацію економіки та програму структурних реформ, доповнюючи ресурси, надані МВФ та іншими донорами", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це вже третє рішення про макрофінансову допомогу Україні з 2014 року. 

"Подальші виплати будуть обумовлені тим, що Україна поважатиме демократичні механізми та верховенство права та гарантуватиме повагу до прав людини. Вони надаватимуться для економічної політики та фінансових умов, зосереджуючи увагу на структурних реформах та надійних державних фінансах, включно з термінами їхнього виконання. Умови будуть закладені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Комісією", - підкреслили у Раді ЄС.

Там також повідомили, що після кожної виплати Єврокомісія буде оприлюднювати інформацію про виконання Україною вимог, зокрема в сфері боротьби з корупцією.

Наприкінці 2017 року Єврокомісія не виплатила останній транш макрофінансової допомоги на суму близько 600 мільйонів євро через невиконання Україною чотирьох умов.

ВідеоЄвропейська комісія погодила нову програму макрофінансової допомоги

За прогнозами самого віце-президента Єврокомісії, найбільш реальний термін, коли Україна може отримати перший транш — це вересень. Рішення мають затвердити в Європарламенті і в усіх країнах ЄС, а тут можуть виникнути труднощі. До того ж Україна має виконати низку вимог.

Європейська комісія погодила нову програму макрофінансової допомоги

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції