В Єврокомісії пояснили Україні, чому "згорів" транш у 600 млн євро

Макрофінансова допомога не надійде через невиконання чотирьох зобов’язань.

Єврокомісія не виплатить третій і остаточний транш фінансової допомоги Україні у сумі 600 млн євро в рамках програми 2015 року. Проте представники Євросоюзу погодились надати додаткові консультації та розглянути пропозиції щодо нової програми, але після оцінки економічної ситуації та стану впровадження реформ.

Відповідно до офіційного повідомлення на сайті Єврокомісії, Україна виконала більшість зобов’язань, окрім чотирьох, які пов’язані з останнім траншем цієї програми, а  тому це унеможливлює виплату затвердженої раніше суми.

"На цьому тлі комісія не може виплатити останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну зберегти імпульс реформ у багатьох сферах, які успішно рухаються вперед, і завершити заходи, виконані в рамках поточної програми", - зазначається в заяві.

Проте повідомляється, що у разі активізації реформ Єврокомісія розгляне питання про продовження подальшої макрофінансової допомоги Україні.

"Комісія готова оцінити важливість подальших програм макрофінансової допомоги, і, якщо вважатиме це виправданим, готова надати пропозиції щодо нової програми на початку 2018 року. Необхідно виконати економічну оцінку, зокрема необхідності в зовнішньому фінансуванні", - наголосили в Єврокомісії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції