Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Село на Хмельниччині вкрило червоним "снігом"

Люди нарікають на місцевий елеватор.

Сезон червоного снігопаду розпочався для жителів селі Балинівка на Хмельниччині. Там на хати та городи, у колодязі і просто людям на голови з неба падає багряний бруд, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Краєвиди навколо нагадують декорації фантастичного фільму: автомобілі засипані червоними лусочками, подвір'я наче ніколи не метені, вода у відрах вкрита плівкою. "Води не принесеш до хати, треба в хаті цідити, бо вода вся в тій пилюці", - кажуть місцеві жителі. День селян розпочинається із визначення напрямку вітру. "Станем рано, Богу молимося, щоб тільки вітер на село нам не дув", - розповідають старожили.

ВідеоУ селі на Хмельниччині люди скаржаться на червоний попіл, який летить з елеватора

Сезон червоного снігопаду. За таким неприродним явищем стежать жителі села Балинівка на Хмельниччині. На хати та городи, у колодязі і просто людям на голови з неба падає багряний бруд. На узбіччях доріг його шар подекуди сягає п'яти сантиметрів. 

У селі на Хмельниччині люди скаржаться на червоний попіл, який летить з елеватора

Червону куряву вивергає надпотужний сучасний елеватор. Його сусідка Галина Заганич не може дозволити собі елементарні речі —  прочинити вікно чи просушити білизну надворі. "Воно всьо до хати йде", - скаржиться на важке життя жінка. Споруда на околиці села забруднює все навколо лушпинням з кукурудзи, що летить із велетенських сушарок.

Представник керівництва елеватора запевняє селян, що цей сезон червоного снігопаду останній, бо уже буцімто закуплені фільтри для сушарок. "Ми, звичайно, приносимо своє вибачення, що встановлення було так довго, але ми на це витратили дуже великі кошти, це десятки мільйонів гривень на аспірацію. І ця робота буде виконана до кінця року на всіх чотирьох сушарках", - каже головний інженер ТОВ “Кононівський елеватор” Володимир Водовнюк.

Однак селяни запевняють, що таку ж обіцянку чули у цю ж пору минулоріч, тому віри не ймуть і знову скаржаться у різні інстанції. "Разом із громадою ми напишемо листа в екологічну інспекцію, щоб вони перевірили це підприємство", - заявив заступник голови Дунаєвецької РДА Юрій Закурдаєв. А ще селяни вкотре написали звернення до керівництва самого елеватора з вимогою припинити отруювати їхнє життя – інакше обіцяють протести.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції