Страшної епідемії грипу в Україні не буде

Вже скоро в Україні бушуватимуть 3 штами грипу, втім, вже знайомих українцям, а значить, не дуже небезпечних.

У Міністерстві охорони здоров'я очікують першу хвилю грипу вже наприкінці листопада - початку грудня, оголосив голова МОЗ Олександр Аніщенко. Поки що, за його словами, можна спостерігати сезонне зростання захворюваності вірусними інфекціями в зв'язку з похолоданням, пише "Сегодня".

Проте вже скоро в Україні бушуватимуть 3 штами грипу, втім, вже знайомих українцям, а значить, не дуже небезпечних для тих, хто ними вже перехворів роками раніше.

Як повідомляється, це будуть два штами "А" - AH1N1 "Каліфорнія" та АH3N2 "Перт" (найнебезпечніший з трьох), а також грип "В" "Брісбен". Всі ці штами були присутні на нашій території і під час попередніх епідемій. Як правило, після епідемії світом мігрують одні й ті ж штами року три, потім вони мутують і набір змінюється, говорить директор Київського міського центру клінічної імунології Олег Назар.

"Тому вакцини, які завезли в розрахунку на сезон 2011-2012 років "свіжі", але містять штами минулорічного грипу. Страшної епідемії не очікується, тим більше, що зима прогнозується тепла, буде звичайний сплеск респіраторних захворювань та грипу", - повідомив Назар.

За його словами, приватні клініки вже давно почали прищеплювати всіх бажаючих (це коштує, в середньому, 100 грн.). Пільгові категорії, які вакцинуються за держрахунок (дільничні педіатри та терапевти, лікарі швидкої допомоги, соцпрацівники, співробітники органів влади, вчителі), роблять це першими, як тільки завозять вакцину.

"У той же час питання масового відкриття прищепних кабінетів поки успіху не має - українці все ще ставляться до вакцинації від грипу насторожено", - каже Назар.

Читайте також:

Епідемія грипу в Україні почалася з Луганщини

У школярів на Запоріжжі виявили каліфорнійський грип

Україною прокотяться дві хвилі грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: