Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд ЄС скасував європейські санкції проти Арбузова

Суд анулював рішення Ради ЄС від березня 2017 року.

Європейський суд у Люксембурзі ухвалив рішення скасувати санкції проти екс-голови Нацбанку України часів Януковича Сергія Арбузова, які були запроваджені Радою ЄС у березні 2017 року.

Про це йдеться у рішенні суду.

Рішенням суду буде анульовано ухвала Ради ЄС від 3 березня 2017 року про обмежувальні заходи, які спрямовані проти осіб та компаній, що визнані відповідальними за привласнення державних коштів України.

Однак, у рішенні суду зазначається, що воно не стосуватиметься санкцій Ради ЄС, які були запроваджені від 6 березня 2018 року на рік, тому, фактично, Сергій Арбузов лишатиметься під європейськими санкціями до оскарження чинного рішення.

Нагадаємо, 6 березня 2014 року Євросоюз уперше запровадив санкції у вигляді замороження активів проти українських колишніх високопосадовців часів президентства Януковича за зловживання з державними фінансами та порушення прав людини.  Щороку у березні Рада ЄС продовжує їх терміном на один рік.

У санкційному списку перебувають разом з Януковичем його старший син Олександр Янукович, екс-прем`єр Микола Азаров, колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем Пшонка, екс-глава Адміністрації президента Андрій Клюєв, колишній заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, колишній перший віце-прем`єр-міністр Сергій Арбузов, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко, екс-міністр енергетики Едуард Ставицький, екс-міністр освіти Дмитро Табачник, олігарх Сергій Курченко. Більшість із них переховуються в Росії.

На початку березня 2018 року з цього списку були викреслені екс-міністр юстиції Олена Лукаш та народний депутат Сергій Клюєв.

ВідеоРада ЄС продовжила санкції проти Януковича та його соратників ще на рік

Ухвалене Радою ЄС рішення набуває чинності сьогодні. У переліку - президент-втікач та 12 його поплічників. Втім з санкційного списку зникли два імені - колишнього міністра юстиції Олени Лукаш та нардепа Сергія Клюєва. У Євросоюзі вирішили, що доказів для збереження цих осіб у санкційному списку недостатньо.

Рада ЄС продовжила санкції проти Януковича та його соратників ще на рік

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції