Суддя, який звільнив Тимошенко: справа проти мене - "дзвіночок" іншим

Замковенко наголошує, що справа, порушена проти нього, не нова, а "тягнеться" з 2001 року.

Поновлена кримінальна справа проти Миколи Замковенка є "дзвіночком" для суддів, які розглядатимуть апеляцію у "газовій" справі проти Юлії Тимошенко.

Про це заявив сам колишній суддя й голова Печерського районного суду Києва.

"Їм скажуть, мовляв, ви постановите такий вирок, а ми от йому згадали через 10 років те, що він випустив Тимошенко з-під варти", - сказав він.

"Я не відчуваю за собою ніякої вини. Та постанова, яка була ухвалена про скасування запобіжного заходу для Тимошенко, затверджена Верховним Судом України, а це – найвища судова інстанція", – наголосив Микола Замковенко.

На думку колишнього судді, справу проти нього поновили, бо "народ України треба чимось відволікати".

"Спочатку відволікали слуханням у суді справи Юлії Тимошенко, коли вона завершилася, з'явилася потреба витягнути звідкись кримінальну справу, порушену проти мене", – сказав він.

Микола Замковенко наголосив, що справа, порушена проти нього, не нова, а "тягнеться" з 2001 року.

"Справу направили до суду у 2002 році, у 2004 році мене засудили, у 2006 році вирок скасували, справу знову направили на розгляд суду. У 2007 році справу закрили за відсутності у моїх діях складу злочину", - сказав він.

"Потім якимось чином у 2008 році кримінальну справу знову поновили, про що я дізнався лише наприкінці 2009 року. З 2010 року справа розглядається у судах, її направили на досудове слідство. Постанову знову скасували й от зараз справу знову направили в суд для визначення підсудності", – розповів колишній голова Печерського райсуду.

"Зараз мають визначити підсудність. Знову суд триватиме 2-3 роки. Мені зараз 61 рік, думаю, до 75 справа може й завершиться", – додав Микола Замковенко.

У 2001 році тодішній голова Печерського райсуду Микола Замковенко звільнив з-під варти Юлію Тимошенко.

Того ж року Замковенка звільнили з посади й порушили проти нього кримінальну справу у зв'язку з тим, що, "будучи посадовцем, постійно здійснюючи функції судової влади – правосуддя, в період з 1996 по 2001 рік скоїв службові злочини і злочини проти правосуддя, пов'язані з використанням службового становища".

Як повідомлялося, у четвер ЗМІ повідомляли, що прокуратура Києва порушила кримінальну справу щодо Замковенка.

Згодом прокуратура столиці заявила, що не порушувала нової кримінальної справи щодо колишнього голови Печерського райсуду Києва.

Читайте також:

Прокуратура: справа проти судді-визволителя Тимошенко стара

Екс-судді, який звільнив Тимошенко, шиють справу

Кірєєв не мав права вести справу Тимошенко

"Хамовитий" Литвин зробив 30-річну доньку заступника Пшонки безстроково суддею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: