Кірєєв не мав права вести справу Тимошенко

Кірєєв не мав права вести справу Тимошенко

Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Венеціанська комісія зазначила, що Кірєєв не є повністю незалежним, оскільки перебуває під наглядом перед отриманням призначення.

Родіон Кірєєв. Оголошення вироку Юлії Тимошенко / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua
Венеціанська комісія вважає, що справу екс-прем'єра Юлії Тимошенко не мав розглядати тимчасовий суддя, яким є Родіон Кірєєв.

Як повідомили в прес-службі Венеціанської комісії, про це йдеться у висновках, прийнятих в суботу, 15 жовтня, на пленарній сесії Комісії у Венеції щодо судової реформи, здійсненої в Україні в липні 2010 року.

"У Венеції було відзначено, що тимчасові судді - ті, хто повинен пропрацювати 5 років до отримання статусу постійних - не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення", - наголошується у висновках Комісії.

"Суддя, який судив колишнього прем'єр-міністра, був, насправді, все ще тимчасовим суддею", - йдеться у висновках.

При цьому підкреслюється, що питання про вирок Тимошенко не належить до компетенції Комісії, однак питання переслідування політиків відповідно до Кримінального кодексу, що реформується українським парламентом, вивчається.

У своєму документі Комісія запропонувала Верховній раді більш чітко визначити дисциплінарну процедуру проти суддів, яка, на думку членів Комісії, є не до кінця виписаною.

Крім того, європейські експерти висловили зауваження щодо формування складу Вищої ради юстиції і повноважень Верховного суду України, який відповідно до реформи, перестав бути судом вищої інстанції і не може втручатися в деякі справи.

Читайте також:

Кірєєв не пускає депутатів до Тимошенко

Тимошенко подасть апеляцію у четвер або п'ятницю

Баба Катя купила бензин і готова спалити себе перед МВС "за Юлю"

Кірєєв попросив Пшонку повчити своїх "орлів" грамоти

Повʼязані теми:

Наступна публікація