Тисячі зрубаних ялинок гниють на полях Чернігівщини

Дата публікації
Перегляди
4995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Тисячі зрубаних ялинок гниють на полях Чернігівщини

Держлісагентство закупило всього 3,5 млн чіпів на різні породи дерев

Зеленим красуням, з любов'ю вирощеним до Нового року, просто не вистачило "чіпів якості".

Десятки тисяч зрубаних ялинок, вирощених фермерами спеціально до Нового року, гниють на полях Чернігівщини, йдеться в сюжеті ТСН.

Продати їх неможливо, адже українським аграріям не вистачило ялинкових чіпів, без яких всі дерева автоматично зараховують у розряд крадених і відвантажують на штрафмайданчики.

З'ясувалося, що Державне агентство лісових ресурсів закупило за кордоном 3,5 мільйонів чіпів на різні породи дерев, а потреба українського ринку лише в ялинках — у кілька разів більша. Тому всі дерева, які залишилися "за бортом" можуть бути знищені.

Фермер Володимир Федан, який вирощує ялинки до Різдва вже 10 років, розповів, що у листопаді отримав передоплату на 15 тисяч деревець та зрубав їх. За товаром вже приїхав покупець із Криму, але забирати й перевозити ялинки боїться, оскільки в них немає злощасних чіпів.

Після першої ж перевірки "нечіпований" товар буде затримано та доставлено на штрафмайданчик, де залишиться на час перевірки, яка може зайняти до до десяти днів, визнають правоохоронці. А цього достатньо, щоб фермери залишились без виторгу.

Дивіться фото: Новорічні ялинки з усієї України: море вогнів та прикрас

Тим часом у Державному агентстві лісових ресурсів пояснили, що підстав для затримання вантажів немає. Мовляв, чіпи — це черговий рекламний хід, розрахований на сумлінного покупця.

"Ми рекомендуємо всім чіпувати ялинки. І люди будуть купувати чіповані ялинки, бо це знак якості. Це гарантія того, що вона не радіаційна", - розповіла особистий прес-секретар голови Агентства лісових ресурсів Олена Ганесова.

На питання, чи все ж таки обов'язково це робити, вона відповіла, що наразі немає юридичних підстав, "але чіпування дерев запроваджується по всій Україні".

Єдиний офіційний документ про маркування ялинок чіпами, який вдалося розшукати ТСН, - розпорядження місцевих органів влади: "Рекомендувати проводити вивіз новорічних ялинок з обов'язковим маркуванням їх пластиковими бірками зі штрих-кодом".

Читайте також:

У Києві засвітили головну ялинку країни

Києві відкрили ресайклінг-ялинку з іграшками зі сміття

Через вигадані чиновниками чіпи українцям продають криві та облізлі ялинки

Головна "йолка" країни скаржиться у Twitter на непросте життя

Штраф за незаконно зрубану ялинку сягне 1700 грн

Десятки тисяч зрубаних ялинок гниють на полях Чернігівщини

Десятки тисяч зрубаних ялинок гниють на полях Чернігівщини
Наступна публікація