У центрі Києва Жовтневий палац сповзає на Майдан

Столичні служби побоюються, що Жовтневий палац поступово сповзає на Майдан. Пов'язують це з квітковим годинником, утримання якого потребує посиленого поливу.

Тротуар біля Жовтневого палацу пошматовано глибокими тріщинами: вони пролягають на кілька десятків метрів вздовж усього схилу. Через це тротуарна плитка розповзлася в різні боки.

У поглибленнях, які утворилися, заповнених замерзлою водою, легко поміститься нога. Як повідомили в Спеціалізованому управлінні протизсувних підземних робіт, проблеми на схилі почалися після появи квіткового годинника, що вимагають посиленого поливу.

Як заявив глава правління Олег Рубльов, проектна документація на облаштування квіткового годинника з ВАТ "СУППР" не узгоджувалася. Разом з тим відсутність дощової каналізації на даній ділянці призвело до того, що ґрунти перезволожені і почалися зсувні процеси.

"Тепер, щоб зберегти стійкість схилу біля Жовтневого палацу, треба привести до ладу дощову каналізацію, зробити водовідведення і ретельно контролювати полив клумби", - зазначив Рубльов.

У свою чергу старший науковий співробітник відділу інженерної геології Інституту геологічних наук Вадим Рибін відзначає, що на вул. Інститутській сталося осідання ґрунту.

"Там такий тип глинистого ґрунту, що просідає від попадання в нього води. На таких породах побудований Печерськ, де знаходиться Лавра, є вони і в центрі міста, під "Софією Київською". Поки вони сухі, спокійно витримують вагу будинків, але під впливом води можуть утворюватися ями", - відзначив експерт.

За його словами, в таких випадках треба шукати джерела вологи поблизу. Наприклад, під пам'ятником Святому Володимиру (на Володимирській гірці. - Ред.) Тріщини в асфальті просигналізували про зсувні процеси на схилах. З півзаходів - досить зняти мощення, засипати ділянку, що обвалилася піском. Але краще зробити дренаж, щоб не було постійного виносу ґрунту.

Читайте також:

У Києві відкрився суперекстремальний атракціон

Попов продасть близько 300 га землі в Києві

Стали відомі власники головних історичних споруд Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: