У дитсадках дітей годували коров'ячими хвостами

У дитсадках дітей годували коров'ячими хвостами

Їдальня. Ілюстрація

У дитсадки Феодосії поставляли тухле м'ясо.

Після комплексної перевірки прокуратури Криму в Феодосії порушено кримінальні справи, одна з яких стосується поставок в дитячі садки тухлого м'яса та інших неякісних продуктів харчування.

Зараз чиновники Феодосійського управління освіти і виконкому пояснюються в прокуратурі Криму.

Було встановлено, що в минулому році одна з сімферопольських торгово-посередницьких фірм виграла тендер на постачання продуктів харчування у дитсадки Великої Феодосії.

За інформацією джерела КП, ця фірма поставляла в феодосійські дитсадки прострочені продукти харчування, причому фактичні поставки товарів не відповідали їх найменуваннням у накладній.

"Медпрацівникам дитячих садів погрожували звільненням за відмову прийняти пересортицю і тухле м'ясо. За накладними значилася яловича печінка або вирізка, а в наявності коров'ячі хвости і обрізки курячих тушок. Кухарі перекручували на котлети відходи м'ясної продукції, а гниле м'ясо просто викидали на смітник. Ці сімферопольські ділки жодного разу не привезли діткам печінки, а за документами у них все в нормі", - розповіло джерело.

Медсестра одного з дитячих садків віддала перевагу звільнитися, ніж підписати документи про прийом таких продуктів харчування. Пропоноване в їжу дітям м'ясо вона відвезла на експертизу, а результат приклала до своєї скарги в прокуратуру Криму.

Як пояснили юристи, до участі в подібних тендерах допускаються тільки фірми виробники, тому невідомо як змогла його виграти посередницька фірма Сімферополя.

З цього і інших кримінальних справах меру Феодосії та його першому заступнику довелося спілкуватися з наглядовим відомством.

За непідтвердженими даними, у начальника Феодосійського Управління освіти Оксани Димніч взята підписка про невиїзд, хоча за офіційною версією виконкому вона перебуває у відпустці.

Раніше у селі Бердянка Зачепилівського району Харківської області отруїлося 26 учнів від 6 до 16 років.

20 жовтня у другу інфекційну Краснодонську міську лікарню (Луганська область) доставили дітей із харчовим отруєнням.

За даними МОЗ, була госпіталізована 41 дитина, за даними МНС - 49. На обід вони їли борщ, гречану кашу, рогалик із повидлом та чай.

Усі вони учні 1-4 класів Краснодонської міської гімназії. В цілому у гімназії навчається 684 учня (272 учня 1-4 класів навчаються і харчуються в окремому приміщенні).

Читайте також:

Масове отруєня школярів на Луганщині: госпіталізована вже 41 дитина

На Луганщині 28 школярів госпіталізовані з отруєнням

На Харківщині 26 учнів отруїлися у шкільній їдальні капустою

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація