У ГПУ хочуть вирішувати, які справи віддавати НАБУ

Генпрокурор збирається ініціювати відповідні зміни в закон.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що буде сам вирішувати, які справи віддавати в НАБУ.

Про це він сказав під час прес-конференції, передає "Українська правда".

"Останній документ, який ми хочемо ініціювати, це припинення спорів про підслідність між НАБУ та іншими правоохоронцями. В країні наскільки багато злочинності, що віддати виключне право на боротьбу з проявами високопоcтавленної злочинності одному невеликому правоохоронному органу – неефективно", - заявив він.

При цьому Луценко вважає, що таким чином не зменшить повноважень НАБУ та САП.

"Ми не зменшуємо повноважень НАБУ і САП, вони як мали, так і мають право виходити на суддів, міністрів, депутатів, губернаторів. Дай Бог їм успіхів", - заявив Луценко.

Генпрокурор заявив, що хоче сам вирішувати, які справи віддавати в НАБУ, а які - ні.

"Але якщо паралельно на такі самі посадові особи вийшли інші правоохоронні органи, то такі справи за рішенням генпрокурора можуть залишатися в цих органах. НАБУ має право витребувати ці справи для себе", - сказав він.

Луценко збирається ініціювати відповідні зміни в закон.

Нагадаємо, нещодавно власне відео з конфліктом між НАБУ та ГПУ демонстрували в антикорупційному бюро. Там ішлося про захоплених у п'ятницю їхніх детективів, який утримували в Генпрокуратурі. Як твердять у НАБУ, там прокурори били та допитували незаконно затриманих людей. Постраждалі впізнали в одному з катів Дмитра Суса, який фігурує і на іншому відео. Це старший слідчий ГПУ в особливо важливих справах у галузі економіки. За ним працівники НАБУ кілька місяців стежили із засідки у звичайній квартирі Києва, вікна якої виходять прямо на один із департаментів ГПУ. Сус із колегами пояснювали: запідозрили, що із вікон вистежують їх із кримінального світу. А працівників НАБУ не впізнали, бо ті, мовляв, не показали документів.

Сус фігурує в протистоянні між силовими структурами від самісінького початку. Ще 5 серпня він приходив у НАБУ з обшуком. Тоді ж директор антикорупційного бюро Ситник назвав це спробою дискредитації його відомства. Після другого скандалу із прокурорськими силовиками Ситник наголосив, що жодної війни між ГПУ і бюро немає. Хоча працівники структур завели кілька кримінальних проваджень одні про одних. 

ВідеоНАБУ проти ГПУ: в інтернеті з'явилось відео з новими деталями конфлікту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: