Матіос назвав причину конфлікту між ГПУ і НАБУ

Будь-яка монополія призведе до дуже плачевних наслідків, - переконаний заступник Генпрокурора.

У конфлікті між ГПУ і НАБУ йде боротьба між природним станом системи стримувань і противаг.

Про це заступник генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос сказав в ефірі 5-го каналу.

"Причиною витоків цього конфлікту стало неадекватне законодавче забезпечення абсолютної непіднаглядності окремо створеного правоохоронного органу", - сказав Матіос, натякнувши, що веде мову про НАБУ.

Як уточнив головний військовий прокурор, "якщо би наша держава сама себе не сікла як унтер-офіцерська вдова, то вона би звернулась до законодавства інших країн".

"Ніколи таких повноважень як собі взяла Україна із безвізовим режимом, із е-декларуванням, із НАБУ, жодна держава не дозволяє, тому що там має бути система стримувань і противаг. Будь-яка монополія, в тому числі і монополія на силу і безкарність внаслідок масової підтримки суспільства призведе до дуже плачевних наслідків", - переконаний Матіос.

Він зауважив, що у конфлікті між ГПУ і НАБУ "йде боротьба не між відомствами, а між природним станом системи стримувань і противаг".

При цьому Матіос сказав, що "не може керівник чи заступник керівника НАБУ приймати одноосібне рішення про застосування фізичної сили".

"Це абсолютно абсурдне рішення про застосування сили. Тим більше не тільки рішення, а й саме застосування сили", - резюмував Матіос.

12 серпня повідомлялося, що слідчі Генеральної прокуратури виявили стаціонарний пост спостереження, який здійснював знімання інформації про дії працівників прокуратури. Прибулі на місце події співробітники НАБУ спробували звільнити затриманих працівниками ГПУ людей, внаслідок чого стався конфлікт. У Національному антикорупційному бюро України назвали сутичку із співробітниками Генпрокуратури "позаштатною робочою ситуацією".

ВідеоКерівники НАБУ та ГПУ вирішили, хто буде розслідувати сутичку між працівниками відомств

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: