Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві презентували Відкритий Православний Університет Святої Софії

Учасники зустрічі нагадали, що Софія Київська – це не тільки пам'ятка і музейна перлина, але й сучасний науковий, освітній, духовний і культурний центр.

4 березня, у день вшанування пам'яті великого Київського князя Ярослава Мудрого, в Митрополичому будинку на території Національного заповідника "Софія Київська" відбулася презентація Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості (ВПУСС), спільного проекту учасників Ініціативи "21 листопада" та Національного заповідника "Софія Київська".

Протоієрей Георгій Коваленко, православний священик та керівник проекту ВПУСС зазначив: "Мета нашого проекту – пропагування загальнолюдських, європейських та біблійних цінностей, формулювання цінностей сучасних українців, пропонування їх світові. Це обговорення проблем реформування суспільства, країни та майбутнього всієї української релігійної спільноти. Найголовніше – це намагання створити майданчик для спілкування, дискусій, освіти, просвіти та науки".

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості працюватиме у форматах круглих столів, публічних лекцій та дискусій, освітнього онлайн-майданчику, міжнародних конференцій, видавничого проекту та дитячої "Школи Анни Ярославовни".

"Софія Київська – це не тільки пам'ятка і музейна перлина, але й сучасний науковий, освітній, духовний і культурний центр. Сьогодні суспільство потребує толерантності як міжконфесійних відносин, так і міждержавних, і це буде одним із питань до вивчення ВПУСС", зазначила Неля Куковальська, генеральний директор Заповідника "Софія Київська".

Відкритий Православний Університет Святої Софії

Презентацію відвідав Міністр культури України, В'ячеслав Кириленко, котрий нагадав, що у 2016 році відзначається 1000-річчя початку княжіння Ярослава Мудрого, який розбудував Київську Державу, завершив будівництво Софії Київської, відкрив перші школи, створив бібліотеку, написав кодекс законів та породнився з Європою, та також зазначив: "Відкриття ВПУСС повністю співпадає з курсом Міністерства культури на пожвавлення і урізноманітнення діяльності Заповідника "Софія Київська". Я впевнений, що він стане місцем для інтелектуальної поживи, дискусій та пошуку своїх шляхів для кожної людини".

Костянтин Сігов, філософ, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень НаУКМА та науково-видавничого об'єднання "Дух і Літера", головний редактор часопису "Дух і Літера" сказав: "Ярослав Пеликан,  автор геніальної книги "Ідея університету" казав, що університет неможливий, якщо у цього університетського столу немає чотирьох опорних ніжок. Перша – це дослідження. Друга – освіта, робота зі студентами та вільними слухачами. Третя – це накопичення знань, добра бібліотека. Четверте – розповсюдження знань через публікації. І сьогодні дуже важливо відновити всі ці чотири підпори. ВПУСС буде важливий для всіх міст України з онлайн-підтримкою, з дистанційним навчанням. Це знаменна подія для нової України".

"Нарешті це сталось! І гуманітарії України готові співпрацювати на цьому проекті, представити свої найкращі сили, розробити найсучасніші програми, щоб змінити духовний образ сучасного українця. Він має бути сучасним, продвинутим, дуже освіченим, і, на мою думку, віруючим", сказала Людмила Филипович, доктор філософських наук, професор, заввідділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії НАНУ.

Відкритий Православний Університет Святої Софії

До презентації долучився і Олексій Струве, православний священик Константинопольського Патріархату, співробітник Посольства Франції в Україні, котрий сказав про необхідність підтримки Університетом цінностей Євангелія, цінностей єдності, служіння Богові, безкорисливості, щирості і любові.

"В рамках Університету ми прагнемо відновлення єдиної Київської Митрополії, яку знали за часів Ярослава Мудрого, і в якої були свої чіткі уявлення про світ" – прокоментував заснування Університету Олександр Ткаченко, генеральний директор 1+1 медіа та учасник Ініціативи "21 листопада".

Андрій Мацола, Голова Наглядової ради ТзОВ ТВК "Перша приватна броварня "Для людей — як для себе!" та учасник Ініціативи "21 листопада": "Держава не має змоги інтегрувати нашу молодь в світову освіту, тому ми прийняли рішення створити цей Університет, щоб наша молодь, школярі, студенти, будь-хто мали змогу почути лекції представників світового православ'я, богослов'я, філософів, культурних та соціальних діячів, і таким чином збагатити свій світогляд".

Про важливість розвитку молоді сказав і Богдан Гулямов, президент БК "Будівельник": "Фізичне виховання, якому ми приділяємо багато уваги у своїй діяльності, допомагає виховувати тіло, але є ще і душа, і ми сподіваємося, що у ВПУСС молодь отримає необхідне духовне збагачення". 

Відкриття ВПУСС у відеозверненні підтримала і відома співачка, Тіна Кароль "Я вірю, що поки живуть традиції – живе Україна, тому я підтримую ідею відкриття ВПУСС як майданчику для тих, хто прагне знайти шляхи відновлення українського Православ'я".   

Окрім того, на презентації було анонсовано ряд запланованих заходів, серед яких публічна лекція "Ідеологія і Релігія" від Архімандрита Кирила Говоруна публічна просвітницька лекція "Великий піст: традиції і сучасність" протоієрея Георгія Коваленка. 

Детальніше про заплановані заходи та анонси подій ВПУСС ви можете дізнаватись на сторінці у Facebook.

Залиште свій коментар

Вибір редакції