Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві відкрили Центр кібербезпеки, який протидіятиме хакерським атакам

До того ж розглядається питання створення кібервійськ в складі ЗСУ.

У Києві відкрито Центр реагування на кіберзагрози (Cyber ​​Threat Response Centre, CRC), який зможе виявляти хакерські атаки на ранніх стадіях і оперативно боротиметься зі злочинцями.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

"Сьогодні ми відкриваємо Центр реагування на кіберінцеденти. Це ядро ​​кіберзахисту нашої країни. Він виявляє кіберінціденти на ранніх стадіях і забезпечує їхню швидку локалізацію", - сказав він.

За словами Турчинова, центр буде залучати Держслужбу спецзв'язку, на базі якого створений, або додатково кіберпідрозділи СБУ і Нацполіції, залежно від масштабів загрози, а також співпрацюватиме з аналогічними структурами країн НАТО.

"Центр – це технічна платформа взаємодії Держспецзвязку, СБУ, Нацполіції, тобто тих структур, які забезпечують кібербезпеку в країні. Це на порядок підвищує ефективність та оперативність роботи правоохоронних структур з протидії та розслідування кіберзлочинів. Центр реагування на кіберзагрози створено з використанням найкращих світових технологій з кіберзахисту. Сьогодні ми зробили важливий крок до розбудови національної системи кібербезпеки", - запевнив він, уточнивши, що технологічні можливості Центру дозволяють не лише виявляти кібератаки, а й оперативно попереджати про них, проводити аналіз вразливостей, аномалій, шкідливих програм і вірусів, і негайно реалізовувати заходи протидії.

До того ж Турчинов наголосив, що вже зараз період реагування на кіберзагрози та сповіщення про них скорочено у десятки разів.

"Сьогодні принципово змінюється тактика кіберзахисту. Від реагування постфактум, тобто вже після масштабного завдання шкоди інформаційним ресурсам і системам, як це відбувалося під час останніх кібератак минулого року, ми переходимо до дій на випередження та максимальної локалізації можливих уражень. Для розбудови повного периметру кіберзахисту ще потрібен час і ресурси", - зазначив секретар РНБО. 

центр кібербезпеки_3
прес-служба РНБО

Водночас він зауважив, що завдання неможливо повністю реалізувати без взаємодії приватного сектору з державним, що передбачає входження до захищеного контуру суб’єктів критичної інфраструктури, насамперед, галузей енергетики, фінансового, транспортного секторів тощо та розширення системи кіберзахисту на всі регіони України.

"У Національному центрі кібербезпеки одне з питань, яке ми недавно розглядали, це питання створення кібервійськ в складі ЗСУ. Ми над цим працюємо", - додав Турчинов.

Залиште свій коментар

Вибір редакції