У Києві виявили радіоактивне сміття

Автомобіль з радіоактивним сміттям було виявлено на сміттєспалювальному заводі. Вантажівку відправили на спеціальну стоянку, куди прибули рятувальники МНС та санітарні служби.

У Києві на сміттєспалювальному заводі "Енергія" було виявлено вантажівку з радіоактивним сміттям.

На заводі було зафіксовано рівень радіації 49,1 мікрорентген на годину проти допустимих 30 мікрорентген (рівень природного фону становить 10,8 мікрорентген на годину).

Як повідомили в компанії "Київенерго", автомобіль з радіоактивним сміттям було перевезено на спеціальну стоянку, куди прибули рятувальники МНС та санітарні служби для виялення джерела радіації.

Директор сміттєспалювального заводу "Енергія" Сергій Крикун пояснив, що радіація у побутові відходи зазвичай потрапляє з лікарень або промислових підприємств. За його словами, на заводі вже вчетверте виявляють радіаційне забруднення у побутовому смітті.
 
"Хвилює те, що "Енергія" - єдине підприємство Києва, яке виявляє та контролює рівень радіації у смітті. А ми утилізуємо лише 25% усього сміття міста. Інше вивозиться на полігони. Тож який стан іншого сміття - під великим знаком питання", – зауважив Крикун.

Нагадаємо, мешканець Києва виробляє приблизно 270 кг твердих побутових відходів (ТПВ) на рік. Тобто у столиці щороку утворюється 810 тисяч тонн сміття. Понад 70% цієї кількості вивозиться на сміттєві полігони, розташовані, в кращому випадку, на відстані 10-20 км від міста. Загалом полігони займають 150 га київської землі.

Читайте також:

Україна зароблятиме на Чорнобилі

На Дніпропетровщині знайшли місце, у кілька разів радіоактивніше за Чорнобиль

Французькі екологи прикували себе до потяга зі 123 тоннами ядерних відходів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: