У Києві виявили радіоактивне сміття

Автомобіль з радіоактивним сміттям було виявлено на сміттєспалювальному заводі. Вантажівку відправили на спеціальну стоянку, куди прибули рятувальники МНС та санітарні служби.

У Києві на сміттєспалювальному заводі "Енергія" було виявлено вантажівку з радіоактивним сміттям.

На заводі було зафіксовано рівень радіації 49,1 мікрорентген на годину проти допустимих 30 мікрорентген (рівень природного фону становить 10,8 мікрорентген на годину).

Як повідомили в компанії "Київенерго", автомобіль з радіоактивним сміттям було перевезено на спеціальну стоянку, куди прибули рятувальники МНС та санітарні служби для виялення джерела радіації.

Директор сміттєспалювального заводу "Енергія" Сергій Крикун пояснив, що радіація у побутові відходи зазвичай потрапляє з лікарень або промислових підприємств. За його словами, на заводі вже вчетверте виявляють радіаційне забруднення у побутовому смітті.
 
"Хвилює те, що "Енергія" - єдине підприємство Києва, яке виявляє та контролює рівень радіації у смітті. А ми утилізуємо лише 25% усього сміття міста. Інше вивозиться на полігони. Тож який стан іншого сміття - під великим знаком питання", – зауважив Крикун.

Нагадаємо, мешканець Києва виробляє приблизно 270 кг твердих побутових відходів (ТПВ) на рік. Тобто у столиці щороку утворюється 810 тисяч тонн сміття. Понад 70% цієї кількості вивозиться на сміттєві полігони, розташовані, в кращому випадку, на відстані 10-20 км від міста. Загалом полігони займають 150 га київської землі.

Читайте також:

Україна зароблятиме на Чорнобилі

На Дніпропетровщині знайшли місце, у кілька разів радіоактивніше за Чорнобиль

Французькі екологи прикували себе до потяга зі 123 тоннами ядерних відходів

ВідеоУ столиці – радіація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: