У Львові під повстанські пісні УПА вбивали "енкаведистів"

У Львові відбувся патріотичний фестиваль "Лента за лентою". У рамках заходу звучали повстанські пісні і проходили реконструкції боїв УПА проти НКВС.

Фестиваль "Лента за лентою"_10
УНІАН
Фестиваль "Лента за лентою"
У Львові в неділю пройшов Перший Патріотичний фестиваль "Лента за лентою", спрямований на піднесення національної свідомості, насамперед серед молоді.

У рамках фестивалю повстанські пісні співали Тарас Чубай з "Плачем Єремії", Андрій Середа з групою "Кому Вниз", "Орфей", львівський хор "Повстанець".

Львівське товариство "Пам'ять" влаштувало реконструкцію бою між бійцями УПА та загоном НКВС. Юнаки були одягнені в автентичну форму тих часів, стріляли піротехнічними засобами із справжніх рушниць. Задіяли москвич та вантажівки воєнного часу.

Керівник львівського товариства "Пам'ять" Любомир Горбач пояснив сюжет реконструкції.

"Дія відбувається у 1945 році, коли "енкаведисти" проводили операцію "червона мітла". Чистили галицькі села від учасників національно-визвольного руху. Нищили і мирне населення. До однієї жительки села повстанці приводять пораненого. Жінка ховає його в хаті. Того ж дня в селі з'являється троє "енкаведистів". У хаті вдови знаходять упівця, вбивають його. Жінку б'ють, щоб зізналася, де ще в селі є повстанці. Та відмовляється говорити. "Енкаведисти" хочуть спалити її хату. Малолітній син вдови непомітно втікає з дому і повідомляє упівців про біду. В момент, коли палій запалює смолоскип, снайпер його вбиває. Вбивають і двох інших кагебістів. Про це дізналися у райвідділі НКВС. На розправу із вдовою кидають велику партію червоноармійців, офіцерів. Та тут підоспіло велике з'єднання УПА. "Енкаведисти" гинуть", - розповів він.

Всього в музеї народної архітектури і побуту "Шевченківський гай", де проходив захід, зібралося близько 3 тисяч людей.

"Влаштували фестиваль, щоб піднести патріотичну свідомість молоді, зберегти пам'ять про видатні події в історії Галичини", - сказав організатор фестивалю Андрій Сидор.

"Мені приємно, що фестиваль назвали словами моєї улюбленої пісні. "Вже вечір вечоріє, повстанське серце б'є, а лента набої поспішно подає" , - розповів син легендарного провідника ОУН-УПА Романа Шухевича, 87-річний Юрій Шухевич.

Під час фестивалю також було закладено символічний камінь на місці побудови криївки УПА. Її спорудять за кресленнями справжнього схрону, який був біля гори Парашка у Сколівському районі на Львівщині.

Читайте також:

Табачник замінить фестиваль про УПА радянською військовою грою

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Табачник заборонив героїзувати Бандеру, Шухевича і Мазепу

У Львові пройшов марш пам'яті воїнів дивізії СС "Галичина"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: