У МВС розсекретили етапи та критерії відбору майбутніх патрульних

Дата публікації
У МВС розсекретили етапи та критерії відбору майбутніх патрульних

У МВС пояснили, кого візьмуть до патрульної служби

Ека Згуадзе розповіла, кого візьмуть до лав патрульної служби.

В Україні створюють патрульну службу, вступити до якої можуть всі бажаючі. Проте спершу необхідно пройти відбір.

Про це заявила заступник міністра МВС Ека Згуадзе.

"Запустили ми відкритий конкурс, щоб всі бажаючі могли спробувати себе в поліції. Я вже називаю це поліцією, бо вже відомо, що в міністерстві є затверджена стратегія, схвалена урядом України, де міліція не фігурує", - наголосила вона.

Для того щоб потрапити до нової служби, МВС буде проводити конкурс, але не переатестацію, як планувалося раніше.

"Правила будуть для всіх однаковими. Служать вони зараз в МВС, чи в структурі ДАІ, чи в будь-якій іншій структурі. Просто заповнюється анкета. На цьому прикладі ми хочемо показати, що можна спростити бюрократію. Всіма цими довідками не потрібно обтяжувати людей, тобто це внутрішня робота міністерства, нашого кадрового відділу, щоб діставати ці документи. Судимий чи не судимий повинні з'ясовувати ми, бо це наша база", - додала Згуадзе.

Також, заступник міністра МВС розповіла, що відбір в чотири етапи буде базовим: вік від 21 до 35 років, відсутність судимості, наявність прав категорії В.

На першому етапі відбору, за словами Згуадзе, будуть перевіряти логіку мислення – чи вміє людина вербально і письмово артикулювати своє мислення, комунікабельність, мотивацію тощо.

На другому етапі, після перших тестів, кандидат проходитиме вже психопрофільний тест. Він дасть можливість визначити профіль майбутнього поліцейського.

"Чи має кандидат потрібну мотивацію, цінності, уміння вирішувати проблеми, особливо в екстремальних ситуаціях. При цьому це будуть апробовані тести, які використовуються в багатьох країнах, наприклад, в США та Ізраїлі. Після завершення тестування програма видасть ключ", - зазначила заступник міністра МВС.

Третій етап - співбесіда. Проте, щоб зустріч не вийшла суб'єктивною, буде створено кілька комісій.

Ті, хто пройде ці три етапи, почнуть інтенсивний курс тримісячного навчання, який буде покривати мінімум 400 годин.

"Професіоналів треба вчити рольовими, ситуаційними іграми, щоб якомога швидко адаптуватися до певної ситуації. Давати якомога більше практики. Ми будемо міняти і тактичну підготовку. Для цього будуть запрошені американські фахівці, які повинні будуть навчити українців тактиці, як правильно затримувати, зупиняти машину, використовувати інтонацію голосу",  - додала Ека Згуадзе.

Нагадаємо, раніше у МВС пояснили, що таке патрульна служба і чим вона займатиметься.

Наступна публікація